„Makarony siostry Salomei” to książka dla tych, którzy są znawcami makaronów w najróżniejszej postaci.

O makaronach wiemy prawie wszystko. Każdy przecież od czasu do czasu gotuje spaghetti, penne, świderki czy łazanki. Ale czy rzeczywiście jesteśmy takimi specjalistami? Nikt nie wie o makaronach tyle co Włosi. I to właśnie w słonecznej Italii, w przepięknym miasteczku Grottaferrata, położonym niedaleko Rzymu, Siostra Salomea przez wiele lat zgłębiała tajniki odpowiedniego przygotowywania makaronów.

W książce zamieszczone są liczne i łatwe przepisy dań z makaronem.

Siostra Salomea w swojej nowej książce zamieszcza również ważne wskazówki i porady. Dotyczą one np. w jakiej ilości wody należy gotować makaronu, co zrobić gdy podczas gotowania makaron nie sklejał się, dlaczego ugotowany makaron nie powinien być przelewany zimną wodą ,itp.

W książce dodatkowo dołączone są piękne, kolorowe i apetyczne ilustracje, które zachęcają do wypróbowania przepisu i sprawdzenia swoich umiejętności. Przy każdym przepisie jest podana nazwa oraz zdjęcie makaronu, który powinien być wykorzystany do wykonania dania.

Na końcu książki znajduje się alfabetyczny spis przepisów oraz spis treści.
Polecam tę książkę, bo jest to wspaniały skarbiec różnych przepisów wraz z technikami przygotowania. Wszystkie receptury oparte są na produktach, dostępnych w każdym sklepie.

„Makarony siostry Salomei” to zbiór łatwych, ale i wyszukanych przepisów.
Z tą książką nabierzesz wprawy w przyrządzaniu makaronów oraz odniesiesz kulinarny sukces podczas nie jednej imprezy. To książka dla łasuchów poszukujących oryginalnych i ciekawych przepisów.
Gorąco polecam!

zobacz

zajrzyj do książki

Informacje techniczne:

Tytuł: Makarony Siostry Salomei

Autor: s. Salomea Łowicka FDC

Format: 142×202 mm

Ilość stron: 232

Oprawa: miękka

Zdjęcia: Agnieszka Piątkowska

Data wydania: marzec 2017

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-277-1363-6