Najwyższa pora, aby z uczniami zrobić piękne i kolorowe kapliczki. Dzieci z radością przyniosły przeróżne ozdóbki i rozpoczęły pracy. Efekt był zaskakujący dla wszystkich. Pytanie, które pojawiało się najczęściej – Czy będę mógł wziąć tę kapliczkę do domu?

Pomysł zrodził się z faktu, że rodzice nie zabierają dzieci na Nabożeństwa Majowe. Najczęściej uczniowie – zwłaszcza ci młodsi siedzą do późna w świetlicach i nie maja pojęcia co to jest Litania Loretańska. Postanowiłam wiec wykonać z nimi domowe kapliczki, aby chociaż w domu odmawiali wieczorem tę piękna modlitwę.o

A oto notatka wysłana dziennikiem elektronicznym lub wydrukowana do wklejenia:

Witam,

(DATA) będziemy na lekcjach religii robić Maryjne Kapliczki. Proszę przynieść pudełko po chusteczkach, ptasim mleczku, czekoladkach, itp. Przydadzą się sztuczne kwiaty, ozdóbki, naklejki z wzorami, kwiatami i błyskotkami, muszelki, piórka, wstążeczki, filc, nożyczki i dobry klej. Trudniejsze elementy przykleimy klejem na gorąco, który będę miała.  Dzieci otrzymają również obrazki z Maryją.

Kapliczki Maryjne mają na celu zachęcić Państwa Rodzinę do wspólnej majowej modlitwy Litanią Loretańską (która dzieci otrzymają).

Pozdrawiam

 

A oto kapliczki wykonane przez moich uczniów z klas II.