Kiedy słyszymy słowo SEX  – nasze uszy dwa razy dokładniej chłoną  informacje. Dlaczego? Bo nasza seksualność odgrywa ważną rolę w życiu. Mimo to wstydzimy się rozmawiać na temat SEXu. Wyszukujemy informacji w internecie, taniej kolorowej prasie i telewizji.  W efekcie nie dostrzegamy piękna ludzkiej seksualności, nie potrafimy rozmawiać z dziećmi o „tych” tematach, nasza wiedza ogranicza się do sprzedawanych nam namiastek miłości.

NATAN promuje książkę „Nagie fakty”. Jest to zbiór 36 pytań i odpowiedzi na temat seksu, opracowanych przez Josha McDowella i Erin Davis. Josh McDowell to amerykański mówca, pisarz chrześcijański i ewangelizator znany z książek poświęconych płciowości i seksualności. „Chciałbym, żebyś poznał, co Bóg, medycyna i zdrowy rozsądek mówią na temat seksu, miłości i relacji. Przez tę książkę chcę Ci dać szczere, bezpośrednie i osobiste odpowiedzi na najczęściej stawiane pytania” – tak wypowiada się sam autor na temat najnowszej książki. Przykładowe pytania:

  • Czy seks może mieć wpływ na mój mózg?
  • Czy seksting jest czymś złym?
  • Jak daleko jest za daleko?
  • Czy seks oralny to w ogóle seks?

Polecam te książkę młodzieży – gdyż poszukuje prawdy, rodzicom – bo nie zawsze wiedzą, jak odpowiedzieć swoim nastolatkom na pytania dotyczące seksu, animatorom i nauczycielom – bo pomagają młodym ludziom poznać Boży plan wobec seksu.

Największym atutem książki jest połączenie wiary i rozumu w omawianych zagadnieniach. Wiara wytycza kierunek – piękną i oddaną miłość małżeńska do której zmierzają relacje kobiety i mężczyzny. Rozum potwierdza – poprzez analizę badań socjologicznych, medycznych psychologicznych, że seks pozamałżeński jest pełen pułapek i niesie wiele negatywnych konsekwencji.

Jeśli chcesz porozmawiać na temat seksu, poznać najnowszą wiedzę medyczną, posłuchać psychologii, prześledzić socjologiczne badania i mieć pewność, że najlepsze miejsce dla seksu to małżeństwo – sięgnij po „Nagie fakty”.

ZOBACZ

Informacje techniczne:
Autor:   Josh McDowell i Erin Davis
Wydanie:    pierwsze
Data i miejsce wydania:    Warszawa 2015
Format:    125 x 195 mm
Oprawa:    miękka
Liczba stron:    168

Wydawca:    Oficyna Wydawnicza VOCATIO
ISBN:   978-83-7829-189-3

UWAGA KONKURS !

Jeśli jesteś przekonany, że warto mieć w swojej biblioteczce „NAGIE FAKTY” – to napisz dlaczego.

Jeśli przekonasz mnie, że to właśnie Tobie najbardziej przyda się ta książka – to dostaniesz ją przed Wigilią.  Na komentarze czekam do 18.12.2015 r.

Nagrodę wygrały osoby z loginem: ewakaras i krowarozowa. Gratuluję!!!

DODATEK

Artykuł z „Miłujcie się” – świadectwo Josha McDowella – PRZECZYTAJ