Gorąco zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi tytułami Wydawnictwa JEDNOŚĆ. Wśród nich prawdziwa perełka wśród albumów „Biblia objaśniana obrazami mistrzów malarstwa”. Poza tym świetne, pełne pomysłów książki od Jedność dla dzieci, które można zabrać do plecaka na wakacyjne eskapady. Już jest także nowa edycja ulubionego terminarza katechetów na rok szkolny 2017/2018.

Teologia
 

Biblia objaśniana obrazami mistrzów malarstwa

Ten album to szczególna odyseja w czasie i przestrzeni. Wspaniała kolekcja 50 arcydzieł, rozpoczynając od fresków rzymskich z XII w. przez obrazy mistrzów włoskiego renesansu po wybitne prace Marca Chagalla. Inspirujący komentarz autora znanego historyka sztuki, w oryginalny sposób pozwala na nowo odkryć Biblię i jej uniwersalne przesłanie. Album uzupełniają słownik wybranych terminów, indeksy osób i miejsc biblijnych oraz malarzy. Tłumaczenia dzieła podjął się dr Wiesław Szymona OP.
więcej

 

Historia Kościoła w datach i faktach

To leksykon przybliżający czytelnikom ponad dwa tysiące lat dziejów chrześcijaństwa – od późnej starożytności do czasów współczesnych. W przejrzystej formie prezentuje najistotniejsze daty i fakty z historii Kościoła. Na końcu książki znajduje się praktyczny indeks. Docenią go historycy, katecheci i wszyscy nauczyciele, którzy poszukują rzetelnych pomocy dydaktycznych, pomagających przystępnie przekazywać wiadomości.
więcej…

 

Terminarz katechety 2017/2018

Kolejna edycja ulubionego terminarza katechetów! Poręczny i pomocy w codziennej pracy. Kalendarz w układzie roku szkolnego zawiera m.in : noty o świętych, modlitwy, medytacje i błogosławieństwa, myśli i aforyzmy, rozważania i wiersze nawiązujące do wydarzeń roku liturgicznego. Dodatkowe miejsce na listy uczniów i oceny oraz cenne informacje z zakresu teologii, biblistyki, liturgii i historii Kościoła. Dostępny w dwóch wersjach okładki: w kwiaty lub w kratkę.

więcej…

 

Fatima 1917-2017
100 lat historii objawień

Album ten przywołując epizody wybrane ze stu lat, które upłynęły od objawień, pokazuje oddziaływanie orędzia fatimskiego na ludzi całej ziemi. Tekst i dawne zdjęcia we wzruszający sposób przybliżają niezwykłe wydarzenia, które stały się udziałem trojga pastuszków z Fatimy. Przypominają wszystko, co złożyło się na historię objawień i co wciąż ją tworzy. Historię, która zmieniła losy całego świata.
Wyjątkowe wydanie spośród innych dostępnych na rynku.

więcej…

Jedność dla dzieci

 

Wartości w życiu rodziny (wyd. II)

Ponad 100 zabaw rozwijających wrażliwość na wartości ogólnoludzkie.
Wartości to temat ważny i zawsze aktualny, dlatego prezentujemy książkę, która chce pomóc rodzinom – dzieciom i dorosłym – pielęgnować i rozwijać wartości: życzliwość, przyjaźń, miłość, szacunek, nadzieję, hojność, honor, cierpliwość.
To książka, która pomaga nie zapomnieć o tym, co w życiu najważniejsze.
więcej…

 

Mamo, tato, zrobię arkę!
Biblijne historie i prace plastyczne dla dzieci

Jeśli chcecie poznać i pokochać Biblię, sięgnijcie po tę książkę. Przedstawia ona historie ze Starego i Nowego Testamentu, napisane tak, by nadawały się do głośnego czytania. Po każdej historii została zaproponowana zabawa plastyczna, która pobudza wyobraźnię i kreatywność i sprawia, że czytane historie biblijne stają się bardziej zrozumiałe i bliższe doświadczeniu dzieci w wieku 7+.

więcej…