„Ciasta i desery siostry Salomei” to książka dla tych, którzy uwielbiają ciasta w najróżniejszej postaci. Jest to pozycja warta polecenia, gdyż z jej pomocą łatwo przygotujesz nie jeden deser.

W książce zamieszczone są 92 sprawdzone przepisy wraz z ważnymi wskazówkami i poradami ciastkarskimi oraz techniką przygotowania różnych rodzajów ciast. Dotyczą one np. wyboru jaj, o czym należy pamiętać przy sporządzaniu ciasta biszkoptowego, przy pieczeniu jakiego rodzaju ciasta można otwierać piekarnik, itp.

Dodatkowo dołączone są piękne, kolorowe i apetyczne ilustracje, które zachęcają do wypróbowania przepisu i sprawdzenia swoich umiejętności. Przy każdym przepisie jest podany czas przygotowania, stopień trudności.

Polecam tę książkę, bo jest to wspaniały skarbiec różnych przepisów wraz z technikami przygotowania. Wszystkie receptury oparte są na polskich produktach, dostępnych w każdym sklepie.

Nakładem Wydawnictwa WAM ukazało się kilkanaście książek Siostry Anastazji, w tym kilkaset receptur na same słodkie przysmaki.
Tym razem swoimi przepisami dzieli się Siostra Salomea, przepisami odmiennymi zarówno pod względem wykonania, jak i inspiracji. Z recepturami Siostry Anastazji łączy je jedno – zawsze się sprawdzają!

Siostra Salomea z kuchni włoskiej i polskiej czerpie to, co najlepsze, i nadaje temu zupełnie nową jakość. Nawet Siostra Anastazja nie ukrywa zaskoczenia „nie tylko przepisami na włoskie ciasta, ale także tymi naszymi, tradycyjnymi. Wszystko przepięknie przygotowane i smakuje przepysznie”.

W książce znajdziemy ciasta, ciastka, ciasteczka i desery o różnym stopniu trudności; od tych prostych w przygotowaniu po nieco trudniejsze. A praktyczne rady Siostry Salomei sprawią, że nawet najbardziej wymagające ciasto okaże się w wykonaniu prostsze, niż sądzimy.

Ta książka to wspaniała propozycja prezentu z okazji Urodzin, Imienin np. dla Pani gospodyni gotującej na plebanii, mamy, żony lub siebie, itp.
Z tą książką odniesiesz kulinarny sukces podczas nie jednej imprezy jak świętowanie chrzcin, Komunii czy ważnego jubileuszu. To książka dla łasuchów poszukujących oryginalnych i ciekawych przepisów .
Gorąco polecam!

zobacz

zajrzyj do książki

Informacje techniczne:

Tytuł: Ciasta i desery Siostry Salomei

Autor: s. Salomea Łowicka FDC

Format: 142×202 mm

Ilość stron: 232

Oprawa: miękka

Zdjęcia: Agnieszka Piątkowska

Data wydania: 2017

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-277-1391-9