Dzień Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej to ważne wydarzenia w życiu dziecka oraz jego rodziny. Mały człowiek po raz pierwszy w sposób pełny uczestniczy w Ofierze Mszy św. Od tego momentu dziecko należy do grona tych, którzy otrzymują łaskę spożywania prawdziwego Ciała i Krwi Jezusa.

Eucharystia to sakrament, który poprzedzają długotrwałe przygotowania.

W poszukiwaniu skarbów to seria pięciu bardzo pomocnych w pracy katechetycznej książek, które pomagają dzieciom i młodzieży odkrywać skarby ukryte w sakramentach świętych.

Komunia Święta i skarb ukryty w Ciele Chrystusa to książka, która pomoże dzieciom pokochać Mszę św. Znajdziemy w niej gry, zajęcia i wskazówki, które pomogą nam odkrywać ten wielki skarb ukryty w Komunii.

Pan Jezus chciał pozostać z nami na zawsze, ukryty w drobinie chleba i w łyku wina, byśmy mogli spotykać Go w każdym zakątku świata. To właśnie w Komunii Świętej Pan Jezus przychodzi do nas i przemienia nas w siebie. Karmić się Nim, to znaczy wejść w nowe życie miłości, aby uczyć się od Niego i coraz bardziej się do Niego upodobniać.

W serii „W poszukiwaniu skarbów” ukażą się wkrótce: „Bierzmowanie i skarb Ducha Świętego”, „Msza Święta i skarb ukryty w Eucharystii”, „Jezus i skarb ukryty w królestwie Bożym”, „Spowiedź i skarb przebaczenia”.

Odbiorcy

– dzieci w wieku komunijnym

– katecheci poszukujący pomocy dydaktycznej

Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę

– w praktyczny i przystępny sposób przybliża istotę Komunii Świętej

– to doskonała pomoc dla katechety i ciekawa lektura dla każdego małego chrześcijanina

– jej kolorowe ilustracje pomagają zrozumieć omawiane kwestie

zobacz

Informacje techniczne

Tytuł: Komunia Święta i skarb ukryty w Ciele Chrystusa.  seria W poszukiwaniu skarbów

Autorzy: Francesca Fabris (tekst), Alessandra Mantovani (ilustracje)

Format: 210×293 mm

Ilość stron: 48

Oprawa: broszurowa

Data wydania: 2018

ISBN: 978-83-7971-882-5