Celem wydarzenia jest prezentacja ubiegłorocznego dorobku kieleckich – i nie tylko – wydawnictw w zakresie historii miasta i regionu.

Spotkaniom z autorami towarzyszył będzie kiermasz książki historycznej, na którym będzie można kupić większość prezentowanych wydawnictw. Będzie też okazja zdobycia wydawnictw niedostępnych w normalnej dystrybucji księgarskiej.

Zapraszamy na stoisko Wydawnictwa Jedność, gdzie zaprezentujemy bogatą ofertę książek związanych z Kielcami i okolicą. Książki będzie można kupić z atrakcyjnym rabatem.

Na wszystkie spotkania wstęp wolny.

Więcej informacji o imprezie:

http://www.mhki.kielce.eu/zawartosc/kieleckie-dni-ksiazki-historycznej

Inne propozycje Wydawnictwa Jedność na luty:


Biblia dla małych rączek

Oto książeczka, która jak żadna inna zachęci dzieci do poznawania Biblii. Zawiera blisko 60 historii biblijnych, tak ze Starego, jak i Nowego Testamentu. Wszystkie historie napisane zostały prostym i zarazem barwnym językiem, celnie przedstawiającym opisywane wydarzenia. Dzięki temu nawet kilkuletnie maluchy przeczytają tę książeczkę z zaciekawieniem i zrozumieniem, a ich uwagę przyciągną również kolorowe i pełne fantazji ilustracje, które towarzyszą każdej biblijnej historii.

Zapraszamy do wspólnej lektury całe rodziny!

Żyć nie umierać

Monika Odrobińska

W książce wypowiadają się specjaliści: lekarze mówią o początkach życia – z genetycznego i biologicznego punktu widzenia; o tym, czym jest eugenika i aborcja eugeniczna, czym jest procedura in vitro. Mamy także ujęcie tematu od strony teologicznej, a także prawnej i legislacyjnej. Autorka przeprowadziła rozmowy m.in. z abp. Henrykiem Hoserem, prof. Joanną Szymkiewicz-Dangel, prof. Andrzejem Kochańskim, Magdaleną Korzekwą-Kaliszuk, Tomaszem Elbanowskim, Mateuszem Maranowskim – znanymi z wyrazistych opinii i mężnej postawy. Ich wypowiedzi z pewnością nikomu nie pozwolą pozostać obojętnymi.

Na książkę składają się świadectwa osób niepełnosprawnych, których nie byłoby na świecie, gdyby nie determinacja ich rodziców, a także wypowiedzi rodziców tychże dzieci; historie małżonków cieszących się dziećmi, których mogło nie być. Są oni przykładem, że nawet na „niechciane” dzieci ktoś gdzieś czeka – w Oknach Życia, w rodzinach zastępczych czy adopcyjnych.

Publikacja stanowi zbiór tekstów Moniki Odrobińskiej, ukazujących się pierwotnie na łamach tygodnika „Idziemy”. Autorka, która jest dziennikarką wspomnianego tygodnika, w 2015 r. wydała „Rozmowy o rodzinie” – zbiór wywiadów z abp. Henrykiem Hoserem. Autorka jest jednak przede wszystkim żoną i mamą – i to głównie z tej perspektywy pisze.


Msza Święta i skarb ukryty w Eucharystii

seria: W poszukiwaniu skarbów

Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę
– w praktyczny i przystępny sposób przybliża istotę Eucharystii 
– to doskonała pomoc dla katechety i ciekawa lektura dla każdego małego chrześcijanina 
– jej kolorowe ilustracje pomagają zrozumieć omawiane kwestie