Treści liturgiczne oraz obrzędowość bożonarodzeniowa z kolędami na czele wspomina częściej postać świętego Józefa niż w pozostałych okresach roku. Jednak ten „bohater drugiego planu wydarzeń zbawczych” dla wielu współczesnych wierzących to wyjątkowa osoba w ich życiu duchowym wypraszająca łaski nie tylko w grudniu. Potwierdzeniem tego jest drugi tom świadectw zebranych w książce „Cuda świętego Józefa”.

Katolicy mają to szczęście, że oprócz przyjaciół na ziemi, mają również tych w wymiarze niebieskim. I nie zwalniając się z odpowiedzialności za swoje życie, podejmowane decyzje i próby rozwiązywania problemów, wiedzą, że nie muszą ściśle kontrolować wszystkich okoliczności.

Święty Józef gdyby dzisiaj szukał pracy miałby imponujące CV: najbardziej znany ojciec zastępczy, pośrednik pracy, asystent rodzinny, pośrednik nieruchomości, cancer coach, czy coach life. Te szerokie kwalifikacje i skuteczność w działaniu potwierdza ok. 70 świadectw (w języku rekruterów powiedzielibyśmy – referencji) zawartych w drugiej części książki „Cuda świętego Józefa” . I to jest właśnie fenomen tego świętego. To przecież Ktoś, kto miał pod opieką wyjątkowego Syna i Jego równie wyjątkową Matkę. I jeżeli poradził sobie w różnych tarapatach i zmiennych kolejach losu, by ochronić Tych Dwoje, to również dzisiaj wielorako wspiera wszystkich wierzących w różnych etapach życia.

Fragment książki

Przedstawione świadectwa są krótkie i konkretne, bo prawdziwe. Polecam czytać je dla siebie, ale również po to, żeby wesprzeć znajomych i ludzi wokół nas znajdujących się aktualnie w potrzebie. A i młodzież warto zaprzyjaźnić ze świętym Józefem przytaczając co jakiś czas świadectwo jego orędownictwa.

Oprócz ww. świadectw do książki dołączone są akty zwierzenia różnych grup społecznych i religijnych m.in. „Księży Dachauczyków”, o których dowiemy się ze wstępu do książki, jak również o historii cudownego obrazu św. Józefa z sanktuarium w Kaliszu. Jego reprodukcja znajduje się na okładce książki.

Informacje techniczne

ISBN: 978-83-277-1247-9
stron: 256
format: 124×194 mm
oprawa: twarda

Książka dostępna jest również jako e-book

Dostępny jest również pierwszy tom świadectw wydany nakładem Wydawnictwa WAM w 2013 r.