Być może zabrzmi to jak żart, ale Katarzyna Olubińska dziennikarka programu Dzień Dobry TVN odnalazła Pana Boga siedząc w jacuzzi w jednym z mazurskich spa. Od tego momentu rozpoczęła się jej duchowa przygoda, którą z czasem zaczęła opisywać na blogu Bóg w wielkim mieście. W książce, która ukazała się pod tym samym tytułem, dzieli się ona z czytelnikami swoim doświadczeniem wiary, jednocześnie zapraszając osoby znane do wspólnych rozmów o sprawach najważniejszych.

Wśród gości Katarzyny Olubińskiej są m.in. muzycy: Krzysztof Antkowiak, Marika, dziennikarka Agnieszka Cegielska,  kucharz Wojciech Modest Amaro, aktorzy:  Sebastian Fabijański (ostatnio popularny dzięki udziałowi w filmach z serii „Pitbul” czy „Botoks”), Iza Miko, Maciej Musiał, Ida Nowakowska (znana również jako jurorka polskiej edycji programu You can dance) czy koszykarz Marcin Gortat. Każda z osób opowiada o swojej osobistej drodze spotkania z Panem Bogiem oraz przeżywania z Nim codzienności.  Iza Miko z dziecięcą ufnością relacjonuje jak przetrwała samobójczą śmierć swojego chłopaka oraz jak wiara pomaga jej w wolności traktować  rzeczy materialne. Sebastian Fabijański to znowu przykład osoby, która niemal z filozoficzną analizą podchodzi do spraw duchowych, mozolnie szukając odpowiedzi na pytania dotyczące niebieskiego wymiaru rzeczywistości  i nie zadowala się łatwymi odpowiedziami. Krzysztof Antkowiak szczerze opowiada o uzdrowieniu dzięki wierze ze swoich nałogów.  A Marika i Kamil Pawelski ( bloger Eskluzywny Menel) opisują jak w momencie wielkiego egzystencjalnego doła zostali „przywróceni” do życia dzięki Opatrzności.

Fragment książki – historia nawrócenia autorki

 

Wywiady są przeplatane zapiskami autorki książki, która również opisuje codzienne cuda Pana Boga, małe i duże w swojej pracy i w relacjach z ludźmi (np. zmiana nastawienia do szefowej, ratunek od śmierci podczas żeglowania na Mazurach i wiele innych). Wszyscy bohaterowie książki są przykładem, że Jezus jest obecny w każdym wymiarze naszej codzienności, zarówno podczas picia herbaty czy smoothies w klimatycznej restauracji, spotkań ze znajomymi, w klubie fitness, w garderobie, jak również w uciążliwych korkach itd. Książka Bóg w wielkim mieście poza tym, że jest  dobrą lekturą na jesienne dni  (również dla panów pomimo różowej okładki) to ciekawy materiał do ilustracji katechez i homilii. Jest pięknie wydana pod względem edytorskim, warto więc o niej pomyśleć przy wyborze prezentów nie tylko dla listopadowych solenizantów.

Więcej informacji o książce „Bóg w wielkim mieście”

INFORMACJE TECHNICZNE
Wydanie: pierwsze
Rok wydania: 2017
Oprawa: twarda
Liczba stron: 312
Wymiary: 162×220 mm
ISBN: 978-83-277-1246-2