Książka „Anioł ze stygmatami zatrzymał się w moim domu” to bestseller ostatnich tygodni w rankingach książki katolickiej. Historia brata Eli, współczesnego stygmatyka z włoskiego Bergamo to nie kolejna sensacja, ale żywy dowód  na to, że Jezus cały czas jest obecny wśród nas i nadal cierpi.

Brat Elia porównywany jest często do św. ojca Pio nie tylko ze względu na dar stygmatów, ale również na umiejętność czytania w ludzkich duszach i niezwykle pogodną  osobowość. Współodczuwanie męki Pańskiej pojawiało się w życiu Eli już od wcześniej młodości, kiedy to w okresie Wielkiego Postu doświadczał dziwnych objawów chorobowych. Tym dolegliwościom towarzyszył brak apetytu, a podczas Triduum Paschalnego oraz każdego piątku, obfite krwawienia w miejscach ran Jezusa. W książce znajdują się fotografie dokumentujące te zjawiska. Zakonnik z Bergamo posiadał również dar bilokacji, miał wizje Jezusa (wykonał nawet Jego zdjęcie na pniu drzewa oliwnego) oraz swojego anioła stróża o imieniu Lechitiel.

Autorką  książki „Anioł ze stygmatami” jest Fiorella Turolli, przyjaciółka rodziny Eli. Oprócz historii życia zakonnika, znajdziemy w niej sporo świadectw osób, które go poznały i uzyskały wsparcie oraz rady duchowe (brat Elia posiada m.in. dar poznawania chorób oraz umiejętność ich leczenia).

Pomimo, że sprawę brata Eli cały czas monitorują władze kościelne, nie sposób zaprzeczyć, że jest to postać wyjątkowa. Dary, które otrzymał, przez długi czas były dla niego samego źródłem rozterek i przeciwności. Joanna Bątkiewicz-Brożek tłumaczka książki  (autorka znana z historii o ks. Dolindo  i modlitwie „Jezu, Ty, się tym zajmij”) tak pisze o tym włoskim zakonniku: „W każdy piątek stygmaty Eli krwawią. I unosi się z nich woń róż. (…) Jezus nie tylko żyje, ale od dwóch tysięcy lat ciągle oddaje za mnie (za Ciebie) życie. Jego rany też żyją… Powiększa je każdy nasz grzech.”

Książka dostępna w księgarni internetowej Wydawnictwa Esprit 

INFORMACJE TECHNICZNE

EAN 9788365847263
ISBN: 978-83-65847-26-3
Format 145×205 mm
Stron 224
Data wydania 2017-10-17
Oprawa broszurowa