Szydełkowanie i robienie na drutach wraca do łask. Poza tym coraz częściej lubimy mieć oryginalne dodatki do ubrań, a szczególnie nakrycia głowy. Książka „Załóż czapkę!!!”… to pięknie wydany zbiór inspiracji nie tylko na zimowe wieczory.

Album prezentuje 35 fantastycznych „cudów z włóczki”. Głównie są to czapki dla niemowląt, dzieci i… młodych duchem. Oprócz nakryć głowy znajdziemy tu także inne włóczkowe akcesoria i dodatki, takie jak rękawiczki, mitenki i skarpetki. Książka adresowana jest nie tylko do miłośników (w większości pewnie miłośniczek) szydełkowania, ale również dla początkujących w tej sztuce rękodzieła. W prezentacji każdego modelu, oprócz artystycznie wykonanych fotografii, dokładnie opisano sposób jego wykonania oraz podano numer włóczki, drutów, rozmiar prezentowanego modelu i próbki ściegu. Tygrysek, Kotek Puszek, Smok Wawelski, Pszczółka Maja, Kubuś Puchatek czy Renifer Rudolf to tylko wybrane nazwy tych finezyjnych projektów. Na końcu książki czytelnicy znajdą również wskazówki dotyczące ściegów i technik z rysunkami pomocniczymi oraz informacje o włóczkach (numery, skład, adresy sklepów), z których zostały wykonane zaprezentowane czapeczki i inne dodatki.

Fragment książki – przykładowe projekty: Kurczaczek Pi-Pi, Roześmiana Biedronka

Mam nadzieję, że wśród katechetów jest grupa hobbistycznie szydełkujących. To dobry sposób na odstresowanie jak i rozwijanie kreatywności. Książka „Załóż czapkę!!! 35 projektów z włóczki dla wszystkich, którzy czują się dziećmi” może być również źródłem pomysłów na bożonarodzeniowe prezenty. Nic tak przecież nie ucieszy naszych najbliższych jak własnoręcznie pięknie wykonany podarunek.

Informacje techniczne:

Stron: 112
Oprawa: miękka
Format: 203 x 280 mm
ISBN: 978-83-7660-860-0
Rok wydania: 2014
Tłumaczenie: Sławomir Stodulski