O papieżu Franciszku rozpisują się liczne gazety. Jego postać znana jest z TV i stron internetowych. Przeprowadzono z Nim liczne wywiady. Jaki jest Jorge Mario Bergoglio, czyli papież Franciszek?

Wśród nowości wydawnictwa Jedność pojawiła się książka „365słów papieża Franciszka”.

„Na sposób komunikowania się papieża Franciszka nie składają się wyłącznie same słowa, gesty czy kontekst, w którym oba poprzednie są osadzone. Tworzy go suma tych trzech elementów, a ponadto bezpośredniość papieża, jego umiejętność rozglądania się wokół siebie, gdy stawia trudne pytania, streszcza różne pojęcia oraz podkreśla najważniejsze punkty swego nauczania, z taką samą mocą wygłaszając je na placu zapełnionym pięćdziesięcioma tysiącami wiernych, jak wobec klasy dzieci w liczbie dwadzieściorga pięciorga. Jednak nawet powyższe nie wystarcza, aby wyjaśnić ogromną popularność Ojca Świętego u słuchaczy. Papież przekazuje im głębokie treści za pomocą szeregu kluczowych słów, które są jasne i zrozumiałe same przez się, zdolne skupić uwagę poszczególnych osób i całych wspólnot.” – czytamy we wstępie książki.

„365słów papieża Franciszka” to album z myślami papieża Franciszka dobranymi do każdego dnia roku. Autorem tekstów jest Ojciec Święty Franciszek, a wszystko zdobią wymowne zdjęcia. Cytaty pochodzą z homilii papieskich, różnych spotkań, wywiadów, audiencji generalnych, modlitw „Anioł Pański” i „Regina Caeli”, z encykliki Laudato Si, adhortacji Evangelii Gaudium oraz z Twittera. Dzięki lekturze tej książki nie jeden czytelnik nacieszy oko, ale jednocześnie będzie miał okazję na naukę nauczania papieskiego poprzez kontemplację oraz spotkanie z obrazem odzwierciedlającym piękno otaczającej przyrody. W słowach Ojca Świętego znajdziemy odpowiedzi na pytania dotyczące wiary, zbawienia, miłości, służby braciom, modlitwy. Te mądre i przenikliwe myśli Papieża pomogą zrozumieć wiele spraw, poruszą niejedno ludzkie serce i wezwą do dawania świadectwa wiary.

Słowa papieża Franciszka z pewnością zainspirują wielu, gdyż – co stwierdził kard. Pietro Parolin – „otwierają, obejmują, ułatwiają. Pomagają nam unieść wzrok i spojrzeć w dal. Stają się nasionami, które zdolne są wydać owoc w najbardziej nieoczekiwany sposób w życiu tych, którzy ich słuchają”.

„365słów papieża Franciszka” to doskonały prezent na imieniny, różnego rodzaju rocznice czy inne równie ważne okazję. Każdy z nas wśród zamieszczonych tekstów odnajdzie siebie: myśli, radości i troski dnia codziennego. Wspaniały prezent dla każdego kto chce być blisko papieża Franciszka!

Książka adresowana jest do wszystkich ludzi dobrej woli zarówno wierzących jak i niewierzących, w których Papież pokłada swoją nadzieję w odnowie Kościoła.

Wprowadzenie i wybór cytatów: Giuseppe Costa, ur. w 1946 r. w Gela (Włochy), salezjanin i dziennikarz, wykładowca uniwersytecki. Od 2007 r. kieruje Wydawnictwem Watykańskim, pełni też obowiązki doradcy Papieskiej Rady ds. Komunikacji Społecznej. Autor licznych publikacji.

zobacz

zajrzyj do książki

Informacje techniczne

Tytuł: 365 słów papieża Franciszka

Tłumaczenie: Przemysław Hejmej

Format:180×200 mm

Ilość stron: 392

Oprawa: twarda, szyta, kolorowe ilustracje

Data wydania: 2016

ISBN: 978-83-7971-582-4