Już w najbliższy poniedziałek 1 lutego w Kinie Praha można zobaczyć o godz.20.00 film „Mandarynki”. Film porusza temat konfliktów zbrojnych i relacji wrogich sobie żołnierzy.

Czy jest możliwe porozumienie mimo innych przekonań? – dla tych, którzy do 27 stycznia najciekawiej odpowiedzą na to pytanie w komentarzu – czeka podwójne zaproszenie na ten seans.

Informacje techniczne:
reż. Zaza Urushadze, rok produkcji: 2013, czas: 1h 30min.
Jesień – ulubiona pora roku poetów i melancholików – to też czas, w którym w jednych z sadów w Abchazji dojrzewają mandarynki. Od morza wieje jeszcze ciepły wiatr, lasy na wzgórzach pokrywają się złotymi liśćmi. Jest rok 1992, więc ciszę przerywają odgłosy toczącej się wokół wojny. Markus pielęgnuje sad mandarynkowych drzew, Ivo wyplata kosze, w których obaj plantatorzy sprzedają owoce regularnie pojawiającym się w okolicy żołnierzom. Konflikt zbrojny w okolicy nabiera jednak na sile. Grzebiący zmarłych Gruzinów Markus znajduje tymczasem młodego rannego Gruzina o imieniu Niko. Bezstronni plantatorzy mają teraz pod swoim dachem żołnierzy wrogich sobie armii. Czy mężczyźni będą potrafili się porozumieć i w małej abchaskiej wiosce nie rozleje się więcej krwi?