Kolejną lekcję przetrwałeś i z „duszą na ramieniu” wyszedłeś z sali… Znudzeni uczniowie też odetchnęli z ulgą, że koniec moralizowania nastąpił. Czy tak ma wyglądać twoja misja? Sięgnij po E-katechezę, a gwarantuję ci, że uczniowie nie zechcą wychodzić z twoich lekcji, a religia będzie ich ulubionym przedmiotem.

Był czas kolorowych plansz na lekcji, był czas aktywnych metod, teraz nastała nowa era w katechezie – E-KATECHEZA. Polega ona na zastosowaniu nowoczesnych narzędzi – multimediów, smartfonów, tablic interaktywnych, mediów społecznościowych w służbie ewangelizacji. Katecheci chcieliby sięgnąć po takie narzędzia, ale nie zawsze wiedzą jak się nimi posługiwać.

Polecam jedyny w swoim rodzaju przewodnik po aplikacjach, portalach i mediach społecznościowych. Krok po kroku katecheta nauczy się, jak założyć blog, tworzyć quizy Kahoot, montować podcasty, szkolić się w e-learning, gromadzić materiały na padlecie, itd.

Układ treści w książce:

  • Wprowadzenie – informacje niezbędne do zrozumienia zasady działania danego narzędzia, aplikacji.
  • Pierwsze kroki – jak zacząć pracę.
  • Linki – interesujące odnośniki do przydatnych stron i aplikacji, które uzupełniają materiał,  prezentują miejsca w sieci do których warto zajrzeć
  • Zastosowanie – konkretne przykłady użycia narzędzia na lekcji religii.

Patron medialny: Stowarzyszenie Pedagogów NATAN

ZOBACZ

Informacje techniczne:

Autor
Adam Ligęza SP i Michał Wilk
Oprawa
miękka
Ilość stron
47
Format
165×230
ISBN
978-83-7482-784-2
Rok wydania
2016