Od lat w Zespole Szkól Nr 112 w Warszawie na Dzień Papieski organizujemy przedstawienie, niekoniecznie religijne. Wyjaśniamy uczniom, że Karol Wojtyła był aktorem, brał udział w różnych przedstawieniach, nie tylko religijnych.W tym roku, wraz z ks. Piotrem Kępą i bratem Pawłem (salezjanin),zorganizowaliśmy ten dzień w bardziej nowoczesny, młodzieżowy sposób. Było przedstawienie: ,,Lekcja przetrwania”- o szkole na wesoło.

INSPIRACJA „Lekcja instruktażowa, czyli jak przetrwać w gimnazjum”.

Uczniowie z zainteresowaniem oglądali spektakl. Później była prezentacja z zaśpiewaniem Barki. Wszyscy śpiewali, ponieważ tekst był wyświetlany. Na koniec konkurs z wiedzy o Janie Pawle II z wykorzystaniem kahoot. Jak stworzyć quiz w kahoot?

To był quiz w internecie. Zadajemy pytania i podajemy różne odpowiedzi. Ustalamy czas i łączymy się poprzez własne komórki. Zgłoszone klasy widziały własne punkty na tablicy. Świetny pomysł, młodzież była zachwycona. Najlepsza klasa zdobyła słodki upominek. Cała akademia odbywała się w sali teatralnej w Oratorium przy Bazylice NSJ w Warszawie, z podziałem na dwie grupy.

Katecheci z pasją :Maria Cimochowska, ks. Piotr Kępa, Zespól Szkół Nr 112 w Warszawie, ul. Otwocka 3, 03-759 Warszawa

SZKOLNA GALERIA ZDJĘĆ

DSC03166

Maria Cimochowska – nauczycielką religii od 1997 r. Pracowała na każdym etapie edukacyjnym. Obecnie – w Zespole Szkół Nr 112 w Warszawie, w parafii Najświętszego Serca Jezusowego. Prywatnie ma męża i syna. Interesuje się historią- szczególnie II wojną światową. Inne pasje – kreatywność uczniów i nauczycieli, dobry film i książka.