Pierwsza Komunia Święta to  najważniejsze wydarzeń w życiu  dziecka i całej jego rodziny. Mały człowiek po raz pierwszy w sposób pełny uczestniczy w Ofierze Mszy św. Od tego momentu dziecko należy do grona tych, którzy otrzymują łaskę spożywania prawdziwego Ciała i Krwi Jezusa.

Eucharystia to sakrament, który poprzedzają długotrwałe przygotowania.

W przygotowaniach tych  może też pomóc dzienniczek „Czekam na Ciebie, Panie Jezu. Moje przygotowanie do I Komunii Świętej” wydany przez wydawnictwo  Jedność. Przeznaczony jest dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Został zaprojektowany tak, by w przejrzysty sposób informował katechetę o wysiłkach podejmowanych przez ucznia. Uczniowie z przyjemnością pokonają przygotowanie sakramentalne i liturgiczne poprzez rysowanie, kolorowanie i wklejanie naklejek. Dzięki atrakcyjnej formie Ci mali czytelnicy z klasy drugiej z łatwością zrozumieją do jakiego ważnego wydarzenia dojrzewa ich serce. Serce w którym ma zamieszkać Jezus i obdarzać ich swoim błogosławieństwem.

Adresatem tej pozycji książkowej są drugoklasiści.

Zestaw dla katechety tworzy komplet wraz z Dzienniczkiem dla ucznia. Zamieszczono w nim zestaw naklejek nagradzających udział dziecka w niedzielnych i świątecznych Mszach Świętych oraz znajomość małego katechizmu – zawiera komplet naklejek wystarczający dla 12 uczniów.

Zestaw książeczek „Czekam na Ciebie Jezu” to doskonała pomoc zarówno dla rodziców jak i katechetów.

 

Informacje techniczne

Tytuł: Czekam na Ciebie, Panie Jezu. Moje przygotowanie do I Komunii Świętej. Dzienniczek

Autorzy: oprac. Ewelina Parszewska

Format: 110×165 mm

Ilość stron: 16

Oprawa: miękka

Data wydania: 2017

ISBN: 978-83-7971-598-5

zobacz

 

Informacje techniczne

Tytuł: Czekam na Ciebie, Panie Jezu. Moje przygotowanie do I Komunii Świętej. Zestaw dla katechety. Komplet naklejek do 12 dzienniczków

Autorzy: oprac. Ewelina Parszewska

Format: 110×165 mm

Ilość stron: 48 stron z naklejkami

Oprawa: miękka

Data wydania: 2017

ISBN: 978-83-7971-599-2

zobacz