Autorem książki „Co gryzie nastolatka?” jest Joël Pralong – szwajcarski kapłan, który zajmuje się pomocą młodzieży dotkniętej problemami emocjonalnymi. Przed wstąpieniem do seminarium duchownego pracował jako pielęgniarz w szpitalu psychiatrycznym. Jest cenionym spowiednikiem i duszpasterzem młodzieży. Pomaga też rodzinom, które utraciły kogoś bliskiego wskutek tragedii samobójstwa.
Książka powstała na podstawie licznych rozmów z młodzieżą przeprowadzonych przez autora.
„Co gryzie nastolatka?” porusza większość tematów, z którymi nastolatki mają problem: szkoła, rodzice, przyjaciele, zło, życie po śmierci, seks, samobójstwo, homoseksualizm, wiara w siebie.
Na wszystkie pytania odpowiada sam autor. Robi to z wielkim wyczuciem, delikatnością, bez zbytniego oceniania czy moralizowania.
Język zapisanych rozmów młodzieżowy, ekspresyjny i łatwy do zrozumienia dla środowiska nastolatków.
Urozmaiceniem książki są humorystyczne grafiki. Wprowadzają one do poradnika nutę świeżości i refleksji.
„Co gryzie nastolatka?” to znakomity przewodnik, który pomoże nastolatkom odszukać sens życia a rodzicom pomoże spojrzeć w innym świetle na świat ich dorastających pociech.
Polecam tę książkę młodzieży, gdyż w tytułowych rozmowach bez tajemnic znajdą odpowiedzi na nurtujące ich pytania związane nie tylko z okresem dorastania.

zobacz

Informacje techniczne

Tytuł: Co gryzie nastolatka?

Autor: Joël Pralong

Tłumaczenie: Uta Hrehorowicz

Ilustracje: Sylvie Nigg

Format: 135×205 mm

Ilość stron: 176

Oprawa: broszurowa

ISBN: 978-83-7797-311-0