„Boże Narodzenie z s. Anastazją i s. Salomeą. Tradycyjne zwyczaje świąteczne przepisy” to wspaniała publikacja, można by rzec kulinarny skarbiec. Zamieszczone w książce przepisy zostały ułożone według kalendarza liturgicznego. Autorka prezentuje przepisy na : Wigilię, Boże Narodzenie.

Siostra Salomea w swojej kolejnej książce jak zwykle zamieszcza różne ważne wskazówki i praktyczne porady kulinarne. Są one bardzo cenne, gdyż pomogą w kuchennych pracach zarówno początkującej jak i doświadczonej gospodyni. Dotyczą one np. jak wybrać dobrą i świeżą rybę, kiedy można wyjąć sernik z piekarnika, co zrobić żeby obrane jabłka nie ściemniały, jak rozpoznać dobre mięso wołowe itp.

W ” Boże Narodzenie z s. Anastazją i s. Salomeą …” znajdziemy tradycyjne dania związane z obchodzeniem dorocznych świąt.

Przedstawione przepisy mają różny stopień trudności. Każdy znajdzie tu coś dla siebie początkujący i mistrz kuchni. Są tu dania wymyślne i bardzo proste. W każdym przepisie etapy poszczególnych prac są opisane szczegółowo i prostym językiem.

Do wydania książki dołożono wszelkich starań. Oprawa sztywna, lakierowana, szyta.

Dodatkowym atutem dołączone są piękne, kolorowe i apetyczne ilustracje, które zachęcają do wypróbowania przepisu i sprawdzenia swoich umiejętności. Tu każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Wartościowa i ciekawa pozycja dla miłośników dobrego jedzenia.

Dzisiejsza kuchnia bardzo się zmienia, ale mimo wszystko cenimy w niej to, co dobrze znane. Lubimy, kiedy obok nowych smaków pojawiają się te tradycyjne, przywodzące na myśl nasz dom z okresu dzieciństwa. Dzieje się tak zwłaszcza podczas świąt. Pamiętamy doskonale smak wigilijnych i bożonarodzeniowych potraw, zapachy, które wypełniały każdy kąt domu, a przede wszystkim atmosferę radości i wzajemnej bliskości. Bożonarodzeniowa kuchnia Siostry Salomei łączy w sobie obie te potrzeby: odkrywania kulinarnych wrażeń i czerpania z tradycji. Jest świeża, zaskakująca, a zarazem sięga do sprawdzonych receptur. I, co najważniejsze, jest smaczna oraz barwna, dzięki czemu nasi bliscy z radością zasiądą do stołu. Ryby, pierogi, grzyby i suszone owoce, pieczone mięsa i słodkie ciasta – wszystko to doskonale znamy, Siostra Salomea potrafi jednak wydobyć z nich zupełnie nowe smaki.
siostra Anastazja

zobacz

zajrzyj do książki

Informacje techniczne:

Tytuł: Boże Narodzenie z s. Anastazją i s. Salomeą. Tradycyjne zwyczaje, świąteczne przepisy

Autor: s. Salomea Łowicka FDC

Format: 142×202 mm

Ilość stron: 240

Oprawa: twarda

Zdjęcia: Agnieszka Piątkowska

Data wydania: 2017

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-277-1470-1