Przykładowe karty do gry Bohaterowie Księgi Rodzaju

Przykładowe karty do gry Bohaterowie Księgi Rodzaju

Tym razem opowieści z Księgi Rodzaju. Gra przeznaczona jest dla dzieci, które już potrafią czytać i mogą sprawdzić w Biblii jak brzmi cytat lub krótka historia wskazana w wersecie. Grać można pojedynczo lub drużynami. Celem gry jest zdobycie jak największej liczby kart (ilustracji, opisów oraz adresów wersetów) związanych z wydarzeniami pierwszej księgi Biblii.

Wskazówka (informacja dostępna tylko na blogu):
Dla ułatwienia można wydrukować dwa razy strony z kartami. Jeden zestaw do pocięcia na karty a drugi, aby dać dzieciom przed rozgrywką na 5 min. Dzięki temu będą miały możliwość opatrzenia się z obrazkami i spróbowania zapamiętania jakim wydarzeniom towarzyszą.

Modyfikacje gry (informacje dostępne tylko na blogu):
Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby rozszerzyć (i dodatkowo punktować) o własne wiadomości uczniów. Mogą oni opowiedzieć historię własnymi słowami. Mogą również opowiedzieć jakie jest biblijne przesłanie płynące z opisanej historii. Wreszcie można ich poprosić, aby wydanie ułożyli zdarzenia chronologicznie. (Oczywiście bez pomocy wersetów, bo wtedy adresacja nadmiernie ułatwiła by zadanie.)

Ze względu na użyte w grze ilustracje gra jest dostępna za darmo na licencji Creative Commons Attribution-Noncommercial 3.0 United States.

Grę można pobrać za darmo z naszego bloga (plik PDF, ok 5MB). Wkrótce dostępna będzie również na Basiowe Gry Planszowe.