Nie znałam ks.Kaczkowskiego. Patrząc na jego portret na zdjęciach widziałam jasne spojrzenie człowieka z którym przesiedziałabym niejedną noc rozmawiając o tym, co trudne. Sięgnęłam po jego książki z ciekawości, czy mam rację.

Elegancki zestaw trzech książek, to publikacje ks.Jana w latech 1977-2016.

Sięgnijcie po „Grunt pod nogami” jeśli chcecie zapoznać się z kazaniami wygłaszanymi przez ks.Jana. Mistrzowskie teksty skłądające się w całość, z początkiem, zakończeniemi myślą pzewodnią. Bogate w dygresje i odnośniki do życia każdego z nas oraz samego autora. Kazania zaskakują. Nie są kaznodziejskim laniem wody o oczywistościach, ale subtelnym wykładem, który czytałam z otwartmi oczami i uszami. Nie raz fragmenty wykorzystałam na katechezie.

Najlepsze świadectwo życia ks. Jana poznacie po lekturze „Życie na pełnej petardzie, czyli wiara polędwica i miłość”. Książka to rodzaj rozmowy o tym co najważniejsze.   Przeprowadzona została przez Piotra Żyłkę. Poprzez dzieciństwo, powołanie, chorobę, fundamenty życia poznajemy ks. Jana  jako niezwykłą osobę, oryginalną, konsekwentną i zaskakującą.

Ostatnie tygodnie swojego życia ks.Jan spędził odpowiadając na pytania czytelników jednego z serwisów internetowych. Ludzie pytali o wszystko – o to co trudne, co boli, o to, co wstydziliby się wyznać twarzą w twarz.  Joanna Podsadecka zebrała te rozmowy, wplotła je w czas spędzony z ks. Janem i powstała książka „Dasz radę”.

 

ZOBACZInformacje techniczne:

komplet 3 książek

 wydanie pierwsze
 data wydania: listopad 2016
 format 142×202 mm
 oprawa miękka