POROZUMIENIE BEZ PRZEMOCY

Zapraszamy Was do naszego nowego projektu „POROZUMIENIE BEZ PRZEMOCY” –  Komunikacja według zasad porozumienia bez przemocy może trwale zmienić nasze relacje z uczniami, współpracownikami i bliskimi. Jest to sposób komunikacji oparty na zwracaniu uwagi na uczucia, dostrzeganiu potrzeb i otwartym wyrażaniu próśb. Gdy doświadczamy rozmowy z osobą, która komunikuje się właśnie w taki sposób mamy poczucie, że nasze życie staje się bogatsze i pełniejsze. Nasze tegoroczne filmiki będą poświęcone właśnie takiej komunikacji – byśmy sami coraz bardziej stawali się osobami, które w dobry sposób wzbogacają życie innych.

Filmy można zobaczyć tutaj

 Odcinek 1 TUTAJ

Odcinek 2 TUTAJ

pbp

 

PIOSENKI DO PRZEDSZKOLA

szesciolatki-podrecznik-okl-2016-1Materiały dydaktyczne dla kl. 0 szkoły podstawowej z przeznaczeniem do wykorzystania na lekcjach religii

19 utworów religijnych w wersji instrumentalno-wokalnej i w wersji instrumentalnej. Utwory wykonuje Zespół Wokalno-Taneczny Ychtis przy Sanktuarium Matki Boskiej Piekarskiej w Piekarach Śląskich.

Piosenki do pobrania TUTAJ

 

 

 

 

NOWY NUMER KATECHETY
Ukazał się także nowy numer kwartalnika „Katecheta”, który zawiera wiele praktycznych materiałów na najbliższe miesiące pracy.

katecheta_3_2016_0209-1291-1Emocje – czym są, skąd się biorą, do czego prowadzą? | Paweł Stróżak

Rodzic i wychowawca jako coach | Jarosław Kordziński

Jak przy pomocy miłosierdzia zmieniać świat? Scenariusz na postawie orędzia papieża Franciszka na 50. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu | Aleksandra Bałoniak

Quiz Kahoot o św. Stanisławie Kostce  | Dorota Ząberg

Dom na skale. Scenariusz spotkania z rodzicami dzieci pierwszokomunijnymi | Violetta Bonemberg

Numer do kupienia: TUTAJ

mailing