Brodzenie w chłodnej wodzie jako antidotum na problemy z głosem, ciepły kompres z wywaru z siana dla cierpiących na nerwicę żołądka czy napar z kwiatu lipy i miodu na ból kręgosłupa. Te przykładowe rady pochodzą  z „Wielkiego przewodnika po medycynie naturalnej” wydanego niedawno przez Wydawnictwo WAM.

Książka to zbiór ponad 800 kuracji na 250 najczęstszych dolegliwości począwszy od bólu zęba po choroby reumatyczne i dolegliwości nerwowe.  Zawarte w niej propozycje mają stanowić alternatywę dla farmakoterapii, która z jednej strony usuwając objawy chorób wywołuje skutki uboczne poprzez zawarte substancje chemiczne w składzie lekarstw. Andrzej Szymański autor poradnika, dziennikarz, tłumacz i podróżnik, przygotował go na podstawie swojego doświadczenia i po zastosowaniu metod medycyny naturalnej w walce z chorobą.

W jaki sposób zmienia się nasze tętno i oddech podczas różnego rodzaju chorób? Jak można je rozpoznać? – przeczytaj fragment książki.

Wśród tradycyjnych metod terapeutycznych autor proponuje hydroterapię, gorące okłady (kataplazmy), płukanie jelit oraz takie zabiegi jak bańki, masaże czy nawet leczenie głodem. Wśród propozycji pojawia się także homeopatia. Myślę jednak, że bogaty skarbiec wspomnianych wyżej terapii z powodzeniem jest na tyle bogaty i skuteczny, bez potrzeby sięgania po tę dyskusyjną terapię. W książce znajdziemy również zestaw składników niezbędnych do wyposażenia naturalnej apteczki domowej oraz wskazówki dietetyczne na większość opisanych w książce chorób.

Korzystając  ze zbliżającego się czasu wakacji warto wybrać kurację na dolegliwość, która szczególnie uprzykrza nam życie i spróbować zregenerować nasz organizm. A na co dzień wszystkim katechetom oraz tym, którzy dużo pracują głosem, proponuję za autorem codzienne brodzenie od 2 do 5 minut w chłodnej wodzie. Zabieg ten reguluje obieg krwi w górnej części ciała czyli między innymi struny głosowe.

Informacje techniczne:
Oprawa: twarda
Liczba stron: 552
Wymiary: 160×240 mm
Waga: 1.15 kg
ISBN: 978-83-277-1329-2

Książka do nabycia w Księgarni Internetowej Wydawnictwa WAM – Wysyłka GRATIS