Chcesz pomóc swoim uczniom, dzieciom, przedszkolakom zrozumieć przypowieści Jezusa? Sięgnij po zbiór książeczek BIBLIJNE PRZYPOWIEŚCI, które Ci w tym pomogą. Seria BIBLIJNE PRZYPOWIEŚCI to pomoc dla rodziców i katechetów. Obejmuje tekst przypowieści Jezusa (napisany zrozumiałym dla dzieci językiem), barwne ilustracje, kolorowanki, wyjaśnienia, pytania i modlitwy.W serii znajdują się następujące przypowieści: „Przypowieść o dobrym Samarytaninie”, „przypowieść o dobrym pasterzu”, Przypowieść o siewcy”, „Przypowieść o synu marnotrawnym”. Dzięki nim bez problemu zinterpretujesz i przybliżysz biblijne przypowieści. W książeczkach znajdują się sparafrazowane przypowieści. Są one napisane prostym, zrozumiałym językiem. Autor Piotr Krzyżewski pragnie, aby Boża tajemnica została z łatwością zrozumiana i przyjęta przez dzieci. Dlatego w każdej książeczce znajduje się krótkie wytłumaczenie słów Jezusa, modlitwa oraz zachęta do właściwego postępowania w życiu codziennym, np. słuchania Słowa Bożego w kościele, postępowania zgodnie z Przykazaniami Bożymi; szanowanie nawet tych, którzy źle postępują; niesienia pomocy tym, którzy tego potrzebują.

W każdej książeczce przy każdej przypowieści znajdziemy piękne, kolorowe ilustracje wraz ze stronami do pokolorowania. Proponowane zadania do wykonania nauczą dzieci pomysłowości i twórczości. Sprawią one wiele radości dzieciakom i wpłyną na ich właściwy rozwój oraz pomogą zapoznać się z otaczającym światem. Dzięki nim mały człowiek łatwiej zrozumie biblijne treści oraz będzie wiedział jak zastosować je w życiu codziennym.

Te pozycje wydawnictwa Świętego Wojciecha mogą być świetną pomocą w pracy dla katechetów, wychowawców i duszpasterzy.

 

Czy zdarza Ci się rzucać „słowa na wiatr”? Choćby wtedy, kiedy mówisz do swojej pociechy, a ona nie reaguje?
Czy Bóg rzuca słowa na wiatr, gdy zwraca się do nas w Biblii, w modlitwie, w głosie sumienia?
Dzięki tej przypowieści możesz wraz z dzieckiem przyjrzeć się różnym postawom życiowym, by odpowiedzieć na pytanie: Jakim ja jestem słuchaczem?
Co zrobić, by nasze życie było szczęśliwe i zarazem owocne? Otwórz tę książkę, czytaj, słuchaj i…

zobacz

Informacje techniczne

Tytuł: Przypowieść o siewcy. Z kolorowankami

Autor: Piotr Krzyżewski

Format: 158×158 mm

Ilość stron: 24

Oprawa: zeszytowa

ISBN: 978-83-8065-069-5

 

Czy Twoje dziecko wie już, że zawsze, niezależnie od okoliczności życia, może liczyć na Boga?
Jeśli nie sięgnij po tę książeczkę, która wprowadzi Twoją pociechę w przypowieść o dobrym pasterzu i wyzwoli w małym czytelniku zaufanie do Jezusa. W rozwoju dziecka jest niezwykle istotne poczucie bezpieczeństwa, pewność, że ktoś czuwa i prowadzi, a gdy stanie się coś złego, natychmiast przybywa z pomocą.
To przypowieść o Bogu, który się o nas troszczy i nigdy nie zawodzi.

zobacz

Informacje techniczne

Tytuł: Przypowieść o dobrym pasterzu. Z kolorowankami

Autor: Piotr Krzyżewski

Format: 158×158 mm

Ilość stron: 24

Oprawa: zeszytowa

ISBN: 978-83-8065-070-1

 

Zastanawiasz się, jak Pan Jezus patrzył na ludzi uznawanych przez Żydów za wrogów i obcych? Czy Twoje dziecko, Twój uczeń pyta o imigrantów, o uchodźców? Co odpowiadasz? Co sam o tym myślisz?
W przypowieści o dobrym Samarytaninie Pan Jezus nie pozostawia złudzeń. Mówi: Kochaj bliźniego (kimkolwiek by był) jak siebie samego (czyli bardzo mocno). Samarytanin – dla Żydów ktoś obcy i wróg – pomaga pobitemu Żydowi. Mamy być jak Samarytanin – pomagać też obcym, wrogom, przybyszom, nawet jeśli jest to związane z ryzykiem i z kosztami (Samarytanin zapłacił właścicielowi gospody za opiekę nad pobitym Żydem). Tego uczy nas Nauczyciel.

zobacz

Informacje techniczne

Tytuł: Przypowieść o dobrym Samarytaninie. Z kolorowankami

Autor: Piotr Krzyżewski

Format: 158×158 mm

Ilość stron: 24

Oprawa: zeszytowa

ISBN: 978-83-8065-072-5

 

Grzech rodzi w człowieku podejrzenie, że Bóg się gniewa i irytuje; że przekreśla grzesznika i nie chce mieć z nim nic do czynienia.
Przypowieść o synu marnotrawnym przeczy takiemu spojrzeniu na Boga. Wlewa ogromną nadzieję w serce człowieka pragnącego przebaczenia i pokoju. Ojciec miłosierny czeka. I nie ma takiej sytuacji, z której nie byłoby powrotu do Boga. Nie ma!
Każdy człowiek, a dziecko w wyjątkowy sposób, potrzebuje pewności, że Bóg zawsze kocha i że można do Niego wrócić. Rodzice są w stosunku do swojej pociechy pierwszymi zwiastunami takiej miłości Boga.

zobacz

Informacje techniczne

Tytuł: Przypowieść o synu marnotrawnym. Z kolorowankami

Autor: Piotr Krzyżewski

Format: 158×158 mm

Ilość stron: 24

Oprawa: zeszytowa

ISBN: 978-83-8065-068-8