„113 dań siostry Anastazji. Potrawy jarskie i ryby” to książka dla tych, którzy borykają się z problemem przygotowania w nowatorski sposób posiłku. Jest to pozycja warta polecenia, gdyż z jej pomocą zostanie rozwiązany nie jeden problem kulinarny.

„Większość zawartych w książce przepisów na pewno ułatwi przygotowanie posiłku tym wszystkim, którzy cenią sobie prostotę i naturalność, a przede wszystkim katolikom pozwolą na zachowanie bezmięsnych dni postnych” – czytamy we wstępie.

W książce zamieszczonych jest około 113 sprawdzonych przepisów. Pokazane są techniki przygotowania potraw ze składników, które łatwo znaleźć w sklepie. Dodatkowo dołączone są piękne, kolorowe ilustracje, które ułatwiają zrozumienie przepisu i przygotowanie dania punkt po punkcie. Przy każdym przepisie jest podany czas przygotowania, gotowania oraz stopień trudności dania. Wszystkie receptury oparte są na polskich produktach, dostępnych w każdym sklepie.

W „113 daniach siostry Anastazji. Potrawy jarskie i ryby” znajdziemy również spis rozmaitych porad, których udziela siostra Anastazja. Dotyczą one np. kiedy ciasto ziemniaczane jest gotowe i dlaczego nie można go długo wyrabiać, o czym należy pamiętać przy sporządzaniu zup, jak podawać różne rodzaje zup, itp.

Książka siostry Anastazji podzielona jest na działy, które prezentują:

-przepisy podstawowe,

-dodatki do zup i zupy,

-kluski, makarony, łazanki,

-knedle, kopytka, pyzy,

-pierogi, uszka, naleśniki, omlety,

-rolady, placki, kotleciki,

-warzywa duszone, panierowane, smażone, zapiekane,

-ryby pieczone i zapiekane.

Na końcu książki znajduje się alfabetyczny spis przepisów oraz spis treści.

Polecam tę książkę, bo jest to wspaniały skarbiec różnych przepisów wraz z technikami przygotowania.

„113 dań siostry Anastazji. Potrawy jarskie i ryby” to tradycyjna receptura i wyśmienity smak, to gwarancja kulinarnego sukcesu. Jest to wspaniała propozycja prezentu z okazji Walentynek, Dnia Kobiet, Imienin np. dla Pani gospodyni gotującej na plebanii, mamy, żony lub siebie, itp.

Z tą książką odniesiesz sukces podczas nie jednej imprezy jak świętowanie ostatków, chrzcin czy ważnego jubileuszu.

Gorąco polecam nie tylko w postne dni!

Siostra Anastazja ze Zgromadzenia Córek Bożej Miłości od lat łączy swoje powołanie zakonne z zamiłowaniem do pieczenia i gotowania. Otrzymała wiele nagród, w tym Nagrodę Prezesa Międzynarodowych Targów Poznańskich. Znana jest także za granicą. Mimo wielkiego sukcesu pozostaje osobą skromną, dla której najważniejsza jest modlitwa i praca.  

zobacz

zajrzyj do książki

Informacje techniczne:

Tytuł: 113 DAŃ SIOSTRY ANASTAZJI. Potrawy jarskie i ryby

Autor: s. Anastazja Pustelnik FDC

Format: 146×202 mm

Ilość stron: 272

Oprawa: twarda

Data wydania: marzec 2014

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-277-0052-0