Jest wiele wyjątkowych modlitw. Jednak tą najważniejszą zawsze pozostanie wołanie do Naszego Ojca. Zacznij ten rok od tego wołania. Pomogą Ci w tym książki Wydawnictwa Święty Wojciech.

Ojcze nasz. Niech Modlitwa Pańska stanie się naszym chlebem powszednim

bł. kard. Stefan Wyszyński

ZOBACZ

Kardynał Stefan Wyszyński pokazuje w swoich rozważaniach wspólnotowy i apostolski charakter Modlitwy Pańskiej – modlitwy, która jest najlepszą szkołą miłości bliźniego. Zachęca, byśmy uczynili ją chlebem powszednim. Podpowiada, jak się modlić, aby nie zasklepiać się w indywidualizmie.
Niniejsze rozważania po raz pierwszy ukazały się drukiem w 1971 roku w Paryżu, a następnie, już w Polsce, nakładem Drukarni i Księgarni Świętego Wojciecha – i wciąż pozostają aktualne.?

Ojcze nasz, któryś jest na ziemi. Dla tych, którzy wierzą, i dla tych, którzy (jeszcze) nie wierzą

Jose Tolentino Mendonca

ZOBACZ

Na przestrzeni wieków napisano tysiące komentarzy do modlitwy „Ojcze nasz”, ale chyba nikt jeszcze nie odważył się zmienić pierwszego wersu tej modlitwy, tak jak zrobił to kard. José Tolentino Mendonça. Autor wykracza daleko poza zwykłą biblijną i duchową egzegezę linijka po linijce i proponuje czytelnikom kulturowy, literacki i oczywiście duchowy komentarz – pisany ze swadą, niezwykle atrakcyjny.
Jedyna modlitwa, jakiej Jezus nauczył swoich uczniów, jest tu czytana i interpretowana z perspektywy dnia codziennego – ponieważ słowo Boże musi stawać się ciałem w każdym momencie historii. Tylko wtedy jest Dobrą Nowiną, powodem do radości, nadziei i zaangażowania, przede wszystkim w chwilach trudnych; tylko wtedy przynosi duchowy wzrost.
Modlitwa Pańska zawsze będzie zaproszeniem do dziecięcej ufności, do pojednania na poziomie osobistym i społecznym, do dzielenia się tym, co posiadamy, do poszukiwania i praktykowania braterstwa. Ponieważ Królestwo Boże jest w nas i wokół nas, i trzeba je urzeczywistniać już tu, na tej ziemi.

Katecheza z mamą i tatą

Beata Nadolna

ZOBACZ

„Pierwszym miejscem wychowania do wiary jest rodzina”. Często to słyszymy, nierzadko powtarzamy. A jednak na rynku wydawniczym znajdziemy mnóstwo podpowiedzi dla katechetów, jak prowadzić dzieci do wiary. Dla rodziców jest ich… znacznie mniej.
Niniejsza książka wypełnia tę lukę. Autorka, Beata Nadolna, nauczycielka z wieloletnim stażem, od lat przekazuje wiarę dzieciom – w rodzinie, w parafii, w przedszkolu Aniołów Stróżów, które prowadzi. Teraz daje rodzicom i wychowawcom gotowy materiał do wspólnej wędrówki w wierze na cały rok. Układa zagadnienia w taki sposób, by uwzględniały wydarzenia roku liturgicznego; podpowiada, jak o nich rozmawiać z kilkulatkami, by była to rozmowa prosta, a zarazem głęboka; proponuje konkretne działania, które pogłębią wiarę, pomogą wykształcić nowe zwyczaje religijne w rodzinie lub utrwalić i wzmocnić te, które już są w rodzinie praktykowane.
Książka będzie również ciekawą inspiracją i dobra pomocą dla katechetów uczących w przedszkolach i w młodszych klasach szkół podstawowych.