Z DRUGIEJ STRONY BIBLII. ANTOLOGIA NOWELI BIBLIJNEJ 

Literacki przewodnik po Biblii

Każde słowo Biblii kryje tajemnicę – mawiał dziadek Romana Brandstaettera, rabin. Z takiego założenia wychodzi również ks. prof. Marek Starowieyski opracowując niezwykłą antologię noweli biblijnych.

Utwory zebrane w niniejszym tomie stanowią dużą dawkę refleksji nie tylko nad tekstem biblijnym, lecz także nad losem ludzkim – tym samym pokazują uniwersalizm tematyki biblijnej. Celem tej antologii było przybliżenie czytelnikom tekstu Biblii.  Jest to pomoc dydaktyczna i podręcznik dla studentów kierunków filologicznych i teologii oraz dla kleryków przygotowujących się do kapłaństwa.  Może stać się niezwykłą przygoda dla wszystkich bibliofilów intersujących się światem Biblii i poszukujących prawd w niej zawartych.

ZAMÓW KSIĄŻKĘ: TUTAJ


KALIFAT ALBO ŚMIERĆ

28 listopada 2012 r. o jedenastej w nocy do domu Habili Adamu na północy Nigerii wtargnęli czterej bojownicy islamistycznej sekty Boko Haram, uzbrojeni w broń AK-47. Dali mu do wyboru: przejście na islam lub śmierć. – Jestem gotowy umrzeć jako chrześcijanin – odparł Habila.

Habila Adamu to jeden z głównych bohaterów książki Kalifat albo śmierć, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Świętego Wojciecha. Porusza aktualny i trudny temat prześladowań chrześcijan na północy Nigerii przez islamistyczną sektę Boko Haram.

Na zaproszenie Wydawnictwa Świętego Wojciecha oraz Stowarzyszenia  Głos Prześladowanych Chrześcijan Habila Adamu odwiedzi Polskę. Spotka się ze wszystkimi, którym los prześladowanych nie jest obojętny i będzie głosem tych, którzy oddali swoje życie w imię Jezusa Chrystusa. Opowie o ataku na niego i jego rodzinę oraz o cudownym uzdrowieniu przez Boga.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych losem prześladowanych na spotkania z Habilą Adamu. 

Gdańsk 5 maja 2017, godz. 18:00 – Kościół Zielonoświątkowy, Zbór „Radość Życia”, ul. Menonitów 2A

Poznań 6 maja 2017, godz. 16:00 –Kościół oo. Karmelitów Bosych, ul. Działowa 25

Konstantynów Łódzki 7 maja 2017, godz. 15:00 – Kościół pw. Św. Józefa Robotnika, ul. Daszyńskiego 6

Sprawdź: TUTAJ

Zobacz film o historii Habila: FILM

 

MAŁY PRZEWODNIK KATOLICKI

Co znajdziesz w Małym Przewodniku Katolickim?

  • Piękne opowiadanie br. Tadeusza Rucińskiego o prawdziwym Królu
  • Rozważania Ewangelii na każdą niedzielę maja i zadanie do wykonania
  • Artykuł o Mamie, która jest najwspanialszą królową
  • Wiosenne krzyżówki i biblijne zagadki
  • Przepis na cytrynowe babeczki

Dodatek specjalny – Serduszko dla Królowej do wpisania życzeń dla Maryi Królowej 🙂

Sprawdź: TUTAJ