W księgarniach można spotkać wiele książek poświęconych objawieniom Matki Bożej i kontrowersjom z nimi związanymi. Jednak żadna z tych książek nie ma w sobie tak bogatego materiału jak książka „Widzący z Medjugorje”.

„Powiedz wszystkim moim synom i córkom, powiedz całemu światu najszybciej, jak to możliwe, że pragnę ich nawrócenia. Mówię światu tylko jedno: nie odwlekajcie nawrócenia. Będą błagać mojego Syna, żeby nie karał świata, lecz by go ocalił”- pisze we wstępie książki.

Tymi słowami Matka Boża zwróciła się do dzieci z Medjugorie, gdy objawiła się im po raz pierwszy w 1981 roku. Królowa Pokoju wezwała do modlitwy, postu i jałmużny, które miały uwolnić świat od straszliwej władzy szatana.

„Widzący z Medjugorje” to zbiór orędzi Matki Bożej a także rozmów z  widzącymi: Ivanem, Marijaną, Mariją, Jeleną. Są to naoczni świadkowie, którzy widzieli i słyszeli orędzia Maryi.

Autor Finbar O’ Leary napisał „Widzących z Medjugorje” na podstawie własnych przeżyć związanych z przebytą pielgrzymką do Medjugorje. Przeprowadzone rozmowy ze świadkami oraz zgromadzona dokumentacja utwierdziły go w przekonaniu, iż zebrane materiały powinien opublikować.

W swojej książce Finbar O’ Leary przedstawia swoje poszukiwania dotyczące prawdy o objawieniach w małym miasteczku położonym w Bośni i Hercegowinie – Medjugorje.

To Finbar O’ Leary zapoznaje nas z przesłaniami Maryi, które są przepełnione miłością, ale niosą też poważne przestrogi dla współczesnego świata.

Autor książki „Widzący z Medjugorje” odpowiada na wszelkie zarzuty i pytania. Opisuje bardzo wnikliwie wszystkie powody podejrzeń i negowania objawień i odpowiada na nie, opierając się na faktach. Uzupełnia je poruszającymi rozmowami z tymi, którzy osobiście doświadczyli kontaktu z Maryją, a także świadkami tych wydarzeń.

Autor w swoich relacjach stara się przybliżyć jak najwięcej szczegółów dotyczących objawień Matki Boskiej. Podpowiada w jaki sposób wypełniać polecenia Matki Bożej, a także jak modlić się, by właściwie przygotować się na powtórne nadejście Jezusa.

O’Leary sam doświadczył radykalnego nawrócenia właśnie za sprawą wizyty w Medjugorje. Od tej pory poznaje tajemnice objawień Maryi jak również poszukuje prawdy o sobie samym i swojej wierze. Owocem tego są książki poświęcone tym niezwykłym wydarzeniom oraz  organizacja różnych pielgrzymek.

„Widzący z Medjugorje” to to wartościowa i ciekawa pozycja książkowa dla młodych i nie tylko. Ta książka uczy jak żyć w zgodzie z Bogiem i być posłusznym Jego woli. Dzięki lekturze żywej relacji z wydarzeń, które nadal trwają nasza wiara i religijność zostaną wzbogacone.

„Widzący Medjugorie. Spotkania z Maryją” to rozmowy z Ivanem, Marijaną, Mariją, Jeleną – ludźmi, którzy widzieli i słyszeli orędzia Maryi – oraz opowieści duchownych i świeckich, którzy poszli za Jej wezwaniem. To historia ich duchowej drogi, której najważniejszym punktem stało się to małe miasteczko.
W książce znajdują się poruszające świadectwa, historie wielkich nawróceń, orędzia dla grup modlitewnych, dowody ogromnej wiary pielgrzymów odwiedzających to niezwykłe miejsce.
I najważniejsze wezwanie Maryi: „Tylko tyle chcę powiedzieć światu: nawróćcie się!”.

zobacz

Informacje techniczne

Tytuł: Widzący z Medjugorje. Spotkania z Maryją

Autor: Finbar O’Leary

Tłumacz: Joanna Gorzkowska

Format:130×200 mm

Ilość stron: 216

Oprawa: broszurowa

Data wydania: 01. 02. 2016

ISBN: 978-83-64647-91-8