Twórczości ks. Twardowskiego nie trzeba reklamować. Jednak wydanie jej w takiej formie, jak zrobiło to Wydawnictwo św.Wojciecha – chwyta za serce. Przydatność książki testuję na kilku poziomach…

Zaczynam od szkoły. To najlepszy sprawdzian przydatności książki.  Nie zajrzałam do niej wcześniej:) Pierwsza lekcja: druga klasa i grzechy główne. Uff – będzie ciężko – książka wydaje się być o miłości, a mi przyszło tłumaczyć pychę… Wszystkie dzieci opowiadają o pysznym jedzeniu… Z odsieczą przyszły mi rozważania zatytułowane „Tylko o sobie” i „Pycha”. Druga lekcja – Przykazanie miłości. „Proszę Pani, a kto to bliźni? Czy mój pies to też bliźni?” – pyta ciekawska Ania. Szukam w książce i jest !!! „Bliźnim jest tak samo twój pies…”- cytuję ks.Twardowskiego z rozdziału „Kogo nazywamy bliźnim?”. Na deser dzisiaj szósta klasa z tematem powołaniowym – małżeństwo. Będzie dobrze – uśmiecham się i czytam im „Kocham sinus twoich ust, cosinus twoich rąk, parabolę twoich nóg….”.

Na tym nie koniec mojego testu. Przychodzę do domu. Na dobranoc wołam dzieci na lekturę. Posłuchajcie, co mama wam przeczyta „Rodzina, rodzina – okropna rzecz, lecz jeśli jej nie ma, to wyjesz jak pies”.

No i ostatni etap testowania książki – mój mąż. Dla niego deklamuję ze strony 76 „Mój ty męczenniku kochany…”

Wyniki testu: 3 pkt/3 pkt możliwe do zdobycia

Ocena: celująca

ZOBACZ
Informacje techniczne
Liczba stron: 128
Wymiary:210×270 mm
Oprawa: twarda
ISBN: 978-83-7516-948-5