Puk puk! To w sumie trzecia odsłona bloga, a już na wstępie zapraszam wszystkich odwiedzających i zaglądających na moje forum na 13 października do programu Rozmowy niedokończone w telewizji Trwam. Najbliższa sobota 17.11.2018 r. o godz.: 18.15.

Razem z księdzem profesorem Henrykiem Witczykiem i kilkoma zaproszonymi gośćmi będziemy się zastanawiać jak jest z tym Pismem Świętym w szkole? Jest obecne? Jest przechodniem, gospodarzem, gościem, czy Źródłem? Poprzedni wpis na bloga zakończyłem krótkim świadectwem. Wydaje mi się że podstawową rzeczą w rozmawianiu na temat różnych szczegółowych metodyk czytania Pisma Świętego i w ogóle jego odczytywania, jest problem zachęcenia dziecka, młodego człowieka, dorosłego do tego żeby sam z siebie sięgnął po Słowo Boże. Zatem wydaje mi się, że właściwie ten blog powinien się nazywać „…jak zapalić?”.

Z tej przyczyny, że od czegoś trzeba zacząć, doświadczeniem, które odkryłem, przeżywam, realizuję i z Wami się dzielę jest „Ewangeliarz szkolny”, który oczywiście nie jest ani początkiem, ani końcem i zwieńczeniem pomysłów „zapalania” ludzi do osobistej aktywności.

Zrobimy tak: ja będę się dzielić jak udaje mi się realizować poszczególne pomysły, powiem to z wielkiej litery „Ewangelizacji” w szkole, a Was poproszę o sygnał, czy jest to konkretne i przydatne dla Was w Waszym miejscu pracy.

Sama kwestia Ewangeliarza wyrosła u mnie z pewnego doświadczenia i tkwi w pewnym doświadczeniu. W mojej szkole praktycznie nikt się już nie dziwi się temu, że jest poproszony o przeczytanie Ewangelii lub uczestniczy w jakichś aktywizacjach o charakterze ewangelicznym (przedstawienia, bale, …). Dzięki Bogu, współpracy ze świadkami wiary i pewnym pomysłom udało się stworzyć pewną rzeczywistość, atmosferę, w której po prostu da się już zrealizować różne pomysły.

Zajrzyj do „kilku słów” o mnie, a może łatwiej odkryjesz, o co mi będzie chodzić. Na dzisiaj wystarczy. Patrzę na zegarek, a tu już prawie jutro…

Sam jestem bardzo ciekaw panelu w TV Trwam. Zajrzyj!