Tyle w nas obaw i strachu. Boimy się o siebie i naszych bliskich, boimy się siebie i ludzi wokół. Trudno nam uwierzyć, że może nadejść taki moment, w którym to paraliżujące uczucie nas opuści.

Drogę postępowania, popartą własnym, trudnym i bolesnym doświadczeniem, wskazuje nam Joël Pralong, szwajcarski ksiądz. Tą drogą jest oparcie się na naszym Panu i Zbawicielu, na Jezusie. Oparcie ufne, na wzór dziecka. Przeszła tę drogę mała Tereska i może być nam przewodnikiem. Pierwszy etap na tej drodze, to właściwy obraz Boga. Możemy go w nas wyrobić przez uważną lekturę Pisma Świętego i przez modlitwę. Musimy tak bardzo zbliżyć się Jezusa, aby móc w głębi swego serca, powtórzyć za św. Pawłem „Wszystko mogę w tym, który mnie umacnia”.

Mobilizująco działa na czytelnika obrazowy język, którym Autor się posługuje. Obraz gniazda, wykluwania się piskląt, ich pierwszych nieporadnych prób lotu oraz końcowego szybowania po szerokim niebie, w przekonaniu, że jest się panem przestworzy, pobudza do duchowej pracy nad sobą.

Warto spróbować przejść tę drogę, aby osiągnąć prawdziwą radość i szczęście. Wskazówek można z powodzeniem szukać w książce Joëla Pralonga Przezwyciężyć lęki. Obudź orła, który jest w Tobie.

Wydawnictwo Święty Wojciech

Liczba stron: 176

Wymiary: 135×205 mm

Oprawa: miękka

ISBN: 978-83-7516-802-0