21 listopada zapraszamy na autentyczną historię człowieka, który stał się bohaterem jednej z najbardziej krwawywch bitew II wojny światowej mimo, iż odmówił noszenia broni. Zdobywca dwóch Oscarów, jeden z największych gwiazdorów w historii kina, reżyser „Pasji” i „Braveheart” przedstawia opowieść o niesłychanej odwadze.

„Przełęcz ocalonych”, reż. Mel Gibson

ZOBACZ


„Kino z Krzyżykiem” to propozycja dla tych, którzy we współczesnym świecie poszukują Boga, kochają kino i tak jak my, chcą o nim rozmawiać. Widzowie zapoznają się nie tylko z kinem religijnym, lecz także ludzkim, intrygującym i porywającym. Takim, które stawia pytania i daje nadzieję. Filmy, w większości fabularne, zostały dobrane tak, aby dotyczyły relacji, przebaczenia (i jego braku), a także miłosierdzia.
Seanse pokazywane w ramach cyklu będą punktem wyjścia do dyskusji nad fenomenem ludzi, którzy poświęcają życie Bogu. Czy można w kinie spotkać Boga? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć , w każdy poniedziałek miesiąca, o godz. 20:00.
Po projekcji filmowej zapraszamy na dyskusję, którą poprowadzą: o. dr Marek Kotyński i Paweł Kęska.
  • o. dr Marek Kotyński – redemptorysta, teolog duchowości i filmoznawca. Profesor Papieskiego Wydziału Teologicznego sekcji Jana Chrzciciela w Warszawie, gdzie wykłada duchowość współczesną, zagadnienia nowej ewangelizacji i kieruje Forum Filmów Nie-zwyczajnych. Specjalizuje się w badaniach nad ekspresją doświadczenia duchowego w kulturze, zwłaszcza w filmie. Pracuje również, jako rekolekcjonista w Polsce i za granicą.
  • Paweł Kęska – historyk sztuki, teolog, fotograf, dziennikarz radiowy zajmujący się publicystyką kulturalną, społeczną i historyczną. Prezenter Radia Warszawa.
Specjalny patronat nad cyklem „Kino z Krzyżykiem” objęli Abp Henryk Hoser i Kardynał Kazimierz Nycz.
KONKURS
Aby zdobyć podwójne zaproszenie na film odpowiedz dziś na pytanie:
Dlaczego na katechezie warto mówić o współczesnych bohaterach i wzorcach wiary?