Często zastanawiamy się jak prowadzić zajęcia z uczniami tak, by zmotywować ich do aktywnego uczestnictwa w życiu Kościoła. Doskonałą pomocą jest książka Marii Rosy Poggio Powołanie i misja. Czas apostołów trwa.

Autorka analizuje około trzydziestu fragmentów Pisma Świętego Nowego Testamentu odnoszących się do powołania i działalności Apostołów. Przestawia występujących w nich bohaterów, wyjaśnia kontekst biblijny, trudne zwroty i pojęcia. Wszystko po to, aby lepiej zrozumieć wymagania, jakie stawia bliskim sobie ludziom, Pan Jezus. Dzięki temu można zrobić następny krok i podjąć refleksję dotyczącą swojej osobistej sytuacji. Pomocą są starannie dobrane pytania, a także fragmenty Katechizmu Kościoła Katolickiego i wyjątki z nauczania papieży Benedykta XVI i Franciszka.

Książka Marii Rosy Poggio pozwala poczuć, że Jezus kieruje swoje słowa nie tylko do współcześnie Mu żyjących, ale też do wszystkich, którzy je z wiarą czytają i przyjmują. Uczestnicy rozważań mają realną szansę poczuć się wybranym i powołanym do wypełniania Jezusowego posłannictwa. Dzięki temu wypełnia się tytułowe zawołanie i wszyscy doświadczamy, wbrew malkontentom narzekającym na współczesną młodzież, że czas apostołów trwa.

Pozycję Powołanie i misja można wykorzystać przede wszystkim na zajęciach dodatkowych ze starszymi dziećmi i młodzieżą, ale też może stanowić pomoc w realizowaniu lekcji religii w szkole.

Warto także zauważyć kolorowe, staranne ilustracje.

Wydawnictwo Jedność

Stron 184

oprawa miękka, klejona

Format 140×200

ISBN 978-83-7660-980-5

Rok wydania 2015

Tłumaczenie Krystyna Kozak