Nie od dziś wiadomo, że dziecko najskuteczniej uczy się przez zabawę. Zabawa jest jego naturalnym zajęciem. Umożliwia mu nie tylko ćwiczenie potrzebnych umiejętności, ale też zdobywanie wiedzy niezbędnej na danym etapie rozwoju.

Przyzwyczailiśmy się wykorzystywać zabawę w przedszkolach i klasach najmłodszych. Trudniej przychodzi nam zastosować jej elementy w pracy ze starszymi. Alda Maria Lusuardi w swojej książce Poprzez zabawę poznajemy prawdy wiary. Nowe pomysły dla animatorów i katechetów  prezentuje bardzo szeroki wybór gier i zabaw dla różnych grup wiekowych. Poznajemy zasady działania oraz cele zastosowania sugerowanej aktywności i proponowane warianty działania. Autorka dzieli się też swoimi doświadczeniami w ich stosowaniu.

Cenną rzeczą jest też fakt umieszczenia przy opisie każdej z zabaw sugerowanego wieku uczestników, czasu trwania i potrzebnych materiałów. To usprawnia techniczne przygotowanie do pracy.

Poprzez zabawę poznajemy prawdy wiary. Nowe pomysły dla animatorów i katechetów to bardzo cenna pomoc dla wszystkich, którzy pragną urozmaicić swoje zajęcia i sprawić by posługa katechetyczna stała się rzeczywistą drogą rozwoju wiary powierzonych im dzieci i młodzieży.

Wydawnictwo Jedność

stron 128
oprawa miękka
format: 140 x 205 mm
ISBN 978-83-7660-694-1
rok wydania 2013