Podczas wakacji postanowiłam zabrać rodzinę do Wadowic. Dzień zaczęliśmy klasycznie od mszy świętej w katedrze po zwiedzanie rodzinnego domu świętego i deserowe kremówki. Na tym koniec i duży niedosyt co dalej? Znajomi polecili książkę, która otworzyła nam oczy – ile jeszcze mamy do zobaczenia.

„Polska. Na szlakach św. Jana Pawła II” to rodzaj albumu, który poprowadzi przez miejsca związane z wadowickim wybitnym Polakiem. Dużym ułatwieniem jest uszeregowanie miejsc i dobranie do nich pięknych zdjęć. Z taką pomocą zajrzeć można nie tylko do domu świętego, ale na Kalwarię Zebrzydowską, czy szlaki górskie (od Bieszczadów po Beskidy czy Tatry) lub wyprawę kajakową (Mazury, Suwalszczyzna, Bory Tucholskie, Pojezierze Drawskie). Autorzy wybrali dwadzieścia jeden tras – szczególnych dla naszego wielkiego rodaka. Każda jest dokładnie opisana i wzbogacona o mapkę poglądową.

Dobrze, że teraz wiem, gdzie wyruszymy za rok. Tym razem wyposażeni w dokładny przewodnik:)

Polecam zwłaszcza katechetom, którzy mogą pokazać uczniom w albumie miejsca, których nie można ominąć, jeśli kocha się Polskę i Papieża Polaka.

Informacje techniczne

Autor/Autorzy:Mirek i Magda Osip-Pokrywka

Stron:288

Format:205×285 mm

Rok wydania:2017

Oprawa:twarda z obwolutą

ISBN:978-83-7971-620-3