Medycyna zrobiła ogromne postępy w leczeniu wielu chorób. Nowoczesna aparatura oraz wspaniałe leki potrafią uśmierzyć ból i pomóc wielu pacjentom.

Jednak mimo tylu osiągnięć w dziedzinie medycyny warto też w leczeniu wykorzystywać medycynę naturalną, odpowiednią dietę czy ruch. Pomogą nam w tym treści zawarte w książce „Pokonaj artrozę. Jak walczyć z choroba zwyrodnieniową stawów.”

Artroza, czyli chroniczne zapalenie stawów, powoduje nieznośny ból, stwarza problemy w poruszaniu się i codziennym funkcjonowaniu. Te zmiany zwyrodnieniowe stawów mogą  powstać na skutek zużycia się chrząstki stawowej lub jej urazu.

Kręgosłup, kolana, biodra – to miejsca, które ta uciążliwa choroba atakuje najczęściej.

Artroza ma charakter niezapalny, tzn. jej początki objawiają się uszkodzeniem powierzchni chrzęstnej, a dopiero to może prowadzić do zapalenia. Reumatolodzy uznają artrozę za jedną z chorób reumatycznych. Dotyka ona nie tylko osób starszych. Zużywanie się stawów rozpoczyna się bowiem już w drugiej dekadzie życia. Warto zatem wcześniej pomyśleć o profilaktyce chorób kostno-stawowych.

Książka jest swoistym przewodnikiem, a jego autorka pokazuje jak radzić sobie w różnych sytuacjach chorobowych.

Doświadczona dietetyczka, Ana Maria Lajusticia Bergasa,  autorka uznanych poradników „Zdumiewające właściwości magnezu” oraz „Jak pokonać osteoporozę…”, dzieli się w tej książce doświadczeniem pomocy, jakiej udzieliła swoim pacjentom zmagającym się z artrozą lub jej objawami. Znajdziesz tutaj niezwykle cenne porady dietetyczne, a także dotyczące odpowiedniego stylu życia, za sprawą których nie tylko uda ci się zapobiec tej nieprzyjemnej chorobie, ale przede wszystkim wygrać walkę z uciążliwym bólem.

Ana Maria Lajusticia Bergasa dostrzega ogromną pomoc w leczeniu licznych dolegliwości stawowych bez środków farmakologicznych, które bardzo często mają szkodliwy wpływ na nasz organizm.

Autorka podaje kilka zasad, jak uchronić się przed artrozą:

– utrzymuj prawidłową masę ciała,

– ćwicz i wzmacniaj mięśnie,

– unikaj przeciążania stawów,

– stroń od wykonywania mechanicznych, powtarzalnych ruchów,

– postaw na umiarkowany ruch, a nie na intensywne ćwiczenia

– jedz pokarmy bogate w glukozaminę, chondroitynę oraz witaminy C, D i B, które „odżywiają” chrząstki stawowe.

Lektura książki „Pokonaj artrozę. Jak walczyć z choroba zwyrodnieniową stawów.” pozwoli ci cieszyć się zdrowiem każdego dnia!

zobacz

Informacje techniczne

Tytuł:Pokonaj artrozę. Jak walczyć z choroba zwyrodnieniową stawów.

Autor: Ana Maria Lajusticia Bergasa

Tłumacz: Edyta Panek

Format:130×200 mm

Ilość stron: 136

Oprawa: broszurowa

Data wydania: 05. 03. 2018

ISBN: 978-83-65847-72-0