Już od miesiąca film „Nieplanowane” wywołuje nieprawdopodobne poruszenie wśród młodych widzów, którzy zasiadają w salach kinowych. Bardzo słusznie otrzymał on już miano „szczepionki antyaborcyjnej”. 

Widząc siłę przekazu „Nieplanowanych”, jeszcze raz gorąco zachęcamy do zorganizowania wyjścia do kina razem z uczniami oraz do przeprowadzenia lekcji w oparciu o historię Abby Johnson. 

INFORMACJE


Do pobrania konspekt lekcji, który w oparciu o film porusza tematy związane z trudnymi wyborami, życiem i aborcją. 

konspekt.pdf

Istotne jest to, że nawet jeśli filmu „Nieplanowane” nie ma już w repertuarze wybranego kina, to można w prosty sposób zorganizować seans grupowy na zamówienie. Takie seanse chętnie przygotowują wszystkie kina, które go miały lub będą mieć w swym repertuarze (w tym wszystkie sieci). Instrukcja, jak zorganizować taki seans, znajduje się tutaj:

zorganizuj pokaz

Ze względu na rangę „Nieplanowanych”, zachęcamy do podjęcia tego typu działań, bo większość uczniów, którzy powinni zobaczyć ten film, być może samodzielnie nie wybierze się do kina. 

Warto dodać, że w skali kraju zdarzyły się przypadki, gdy bardzo małe, aczkolwiek głośne środowiska proaborcyjne próbowały wpłynąć na nauczycieli, by nie pokazywali filmu „Nieplanowane”. Paradoksalnie były to te same środowiska, które wspierały projekt pozwalający 15-latkom na dokonanie aborcji bez zgody rodziców. 

Zachęcamy więc do podejmowania działań w szkołach, gdyż o ich istotności świadczą także działania środowisk proaborcyjnych. 

Wydawnictwo Rubikon