W 2017 roku mija setna rocznica fatimskich objawień, z tej okazji ukazało się wiele książek poświęconych temu zagadnieniu. Ukazały się też na półkach księgarni książki dla dzieci opisujące te wydarzenia.

W zapoznaniu dzieci z tajemniczymi objawieniami, które miały miejsce w Fatimie w 1916 roku pomoże nam książka wydawnictwa Esprit  „Pastuszkowie z Fatimy”.

Książeczka „Pastuszkowie z Fatimy” opowiada o trójce dzieci: Łucji, Hiacyncie, Franciszku, oraz ich spotkaniu z Matką Bożą w Fatimie.

Sto lat temu, gdy na świecie było dużo biedy i nieszczęścia, w małym miasteczku w słonecznej Portugalii żyła trójka dzieci. Franciszek, jego mała siostrzyczka Hiacynta oraz ich starsza kuzynka Łucja bardzo lubili razem pilnować owiec i bawić się w budowanie twierdzy albo w kamyki. Codziennie poświęcają też czas na modlitwę różańcową, ale robią to dość niechętnie. Pewnego dnia, gdy dzieci chowały się przed deszczem, wydarzyło się coś niezwykłego. Przyszedł do nich Anioł, którego widywały później jeszcze kilka razy.

To jednak okazało się tylko wstępem do najbardziej wyjątkowego doświadczenia – spotkania z najpiękniejszą w świecie Panią…

O co Pani poprosiła dzieci? Dlaczego odwiedziła właśnie je? Jak wyglądała?

Posłuchajcie opowieści Łucji, Hiacynty i Franciszka!

Książka Piotra Krawczyka „Pastuszkowie z Fatimy” jest wyjątkowa. Autor ukazuje wydarzenia z Fatimy zostały w trzech perspektywach. Każdemu pastuszkowi poświęca osobna cześć opowieści, gdyż każde z nich interpretowało objawienia we własny sposób.

Dodatkowym atutem książki  są piękne, kolorowe i wyjątkowe ilustracje autorstwa Pawła Szeptyńskiego. Można się nimi nie zachwycić!

Treści zamieszczone w „Pastuszkach z Fatimy” nauczą i zachęcą nie jednego młodego czytelnika do właściwych postaw i zachowań w życiu codziennym oraz pomogą stawać się świadkiem prawdziwej historii z Fatimy.

zobacz

Informacje techniczne

Tytuł: Pastuszkowie z Fatimy

Autor: Piotr Krawczyk

Format:215×190 mm

Ilość stron: 56

Oprawa: twarda

Data wydania: 12. 05. 2017

ISBN: 978-83-65706-78-2