Polecam książkę dla dzieci „Opowieść wielkanocna!”. Pięknie opowiedziana i zilustrowana historia ofiarnej śmierci Chrystusa i Jego chwalebnego zmartwychwstania. Autor przybliża czytelnikom – małym i tym nieco starszym – życie Jezusa na ziemi: Jego nauczanie i uzdrowienia, przybycie do Jerozolimy oraz wydarzenia Wielkiego Tygodnia – aż po Zmartwychwstanie. Wprowadza ona małego czytelnika w najważniejsze tajemnice naszej wiary –  Mękę, Śmierć Jezusa i Zmartwychwstanie. Dziecko dzięki prostemu językowi i barwnym ilustracjom poznaje ważne wydarzenia z ostatnich chwil życia Jezusa.

Z tą książeczką dzieci lepiej przygotują się do obchodów Liturgii Triduum Paschalnego. Odkrywa ona przed młodymi chrześcijanami tajemnice wielkanocnego poranka i zaprasza ich do radosnego przeżywania świąt paschalnych. Przede wszystkim jednak ta książka jest opowieścią o wielkiej miłości Boga, który obdarował nas życiem wiecznym.

Jest to świetna pomoc dla katechetów i rodziców w uwrażliwieniu małych czytelników na radosne przeżywanie Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Dla dzieci w wieku 6-12 lat.

zobacz

Informacje techniczne

Tytuł: Opowieść wielkanocna

Autor: Christopher Doyle

Format: 220×250 mm

Ilość stron: 32

Oprawa: twarda

Data wydania: 2016

ISBN: 978-83-8065-015-2