Wielu katechetów to również rodzice.  Co robić w domu ze swoimi najmłodszymi pociechami po e-lekcjach i przygotowaniach do nich? Te dwie książki są przykładem realizacji słowa „kreatywność” w wielu wymiarach: od fabuły po zaproponowane ćwiczenia do wykonania oraz materiały dodatkowe. Historie zaprezentowane na ich stronach można bowiem czytać tradycyjnie oraz odkryć i usłyszeć niewidzialne elementy pomocy aplikacji.

Ilustrowane opowiadania „O wilku, który nie zjadł nikogo” oraz „O księciu, który dostał kosza” to dzieło hiszpańskiego duetu Jordi Palet i Ester Llorens. Inspirowane klasycznymi bajkami historie zostały przedstawione w nowy, zaskakujący sposób. Oto wilk Lucek, który zwichnął swoją szczękę, nie może zaspokoić głodu i szuka pomocy u lekarza. Nie zagraża ani owcom, ani trzem świnkom, ani nawet Czerwonemu Kapturkowi. W kurniku oblizuje się tylko na widok jego lokatorek, bo do jedzenia zostają mu jajka i ewentualnie ser, którym częstuje go jedno z siedmiu koźlątek. Podobnie jest w drugiej historii. Książe podróżujący na koniu nie może znaleźć wybranki swojego serca. Obudzona przez niego księżniczka po stu latach snu (niestety nie pocałunkiem, a okrzykiem: „Kukuryku!”) stwierdza, że musi iść najpierw do… toalety, bo dawno nie była. Kolejna piękność w stylu Roszpunki odmawia mu ręki ponieważ zadał jej ból wspinając się po jej warkoczu do wieży. Jak się kończą obie bajki oczywiście nie zdradzę.

Książki można czytać razem z dziećmi w sposób tradycyjny oraz pobierając bezpłatną aplikację AR.

Wtedy czytelnik ma dostęp do rozszerzonej rzeczywistości ukrytej na kartach książek. Przykładając urządzenie mobilne do kolejnych stron dziecko może zobaczyć wyrastające drzewa, kwiaty, wilka, obudzoną ze snu księżniczkę oraz usłyszeć beczące owce, odgłosy przyrody, jadącego na koniu księcia, a nawet burzę. W książkach znajdują się również elementy do kolorowania oraz obrazki do wycięcia i naklejenia. Dziecko w ten sposób może mieć swój udział w tworzeniu szaty graficznej opowiadań.

Książki „O wilku, który nie zjadł nikogo” oraz „O księciu, który dostał kosza” to naprawdę dobre propozycje na wspólne spędzenie czasu i zabawę z naszymi domowymi przedszkolakami. I to nie tylko na jeden wieczór.

Książki można kupić na jednosc.com.pl


„O wilku, który nie zjadł nikogo”
Wiek czytelnika: 3+
Tłumaczenie: Katarzyna Gajos
ISBN: 9788381441582
Format: 270 x 240 mm
Stron: 72
Rok wydania: 2020
Oprawa: miękka

„O księciu, który dostał kosza”
Wiek czytelnika: 3+
Tłumaczenie: Katarzyna Gajos
ISBN: 9788381441575
Format: 270 x 240 mm
Stron: 72
Rok wydania: 2020
Oprawa: miękka