Modlitwa i jej odkrywanie to trudny problem, który towarzyszy ludziom. Dotyczy każdego człowieka, niezależnie od wieku, wykształcenia.
Wielu współczesnych ludzi ma ogromny problem ze znalezieniem czasu na modlitwę. Polecam modlitewniki: „W promieniach Bożego Miłosierdzia” oraz „Sercem przy Maryi. Modlitwy w sanktuariach świata” wydane przez wydawnictwo Jedność.

w_promieniach_bozego_milosierdzia_okladka2Nabożeństwo i cześć do Bożego Miłosierdzia zawsze były żywe w Kościele, bo też obfite były łaski otrzymywane przez wiernych przez Miłosierdzie Boże.
Miłosierdzie Boże jest podstawowym sposobem postępowania Boga wobec nas. „On nie ogranicza się do deklarowania swojej miłości, ale wyraża ją w sposób widoczny i namacalny. Miłość zresztą nie może być nigdy abstrakcyjnym słowem. Z samej swej natury jest konkretnym życiem: intencjami, zachowaniami, postawami, wyrażanymi w codzienności. Miłosierdzie Boga jest Jego odpowiedzialnością za nas. On czuje się odpowiedzialny, czyli pragnie naszego dobra i chce, byśmy byli szczęśliwi, napełnieni radością i pokojem. W tym samym kierunku powinna zmierzać miłość miłosierna chrześcijan. Tak jak kocha Ojciec, tak też powinny kochać dzieci. Jak On jest miłosierny, tak też i my jesteśmy wezwani, by być miłosierni – jedni wobec drugich” (fragment bulli Misericordiae vultus, Ojca Świętego Franciszka).
Jest to zbiór wielu modlitw do posługiwania się stosownie do intencji jakie najczęściej rodzą się w sercu człowieka.
W modlitewniku zawarte są różne gotowe modlitwy takie jak: akty oddania i zawierzenia, modlitwy prośby, modlitwy ufności w Boże miłosierdzie, modlitwy za grzeszników, modlitwy przed Najświętszym Sakramentem, litanie, nowenny, modlitwy Świętej Faustyny, modlitwy przed spowiedzią, modlitwy w godzinie miłosierdzia.
Książka adresowana jest przede wszystkim do osób pragnących pogłębić swoją modlitwę, żyjących w niesamowitym życiowym tempie.
We współczesnym świecie nie raz trzeba walczyć i zabiegać o znalezienie czasu na rozmowę z Bogiem dlatego warto sięgnąć po „W promieniach Bożego Miłosierdzia”.
Publikacja zawiera obszerny wybór modlitw oraz tekstów, za pomocą których możemy stać się duszami prawdziwie kochającymi Boga.
W książeczce dodatkowo zostały dołączone piękne, kolorowe zdjęcia.
Zalety modlitewnika:
wygodny format,
różnorodność modlitw,
doskonała pomoc dla tych, którzy szukają pomocy na ścieżkach swojej walki wewnętrznej.

zobacz

Informacje techniczne

Tytuł: W promieniach Bożego miłosierdzia. Modlitewnik

Autor: oprac. Hubert Wołącewicz

Format:115×158 mm

Ilość stron: 224

Oprawa: twarda z gąbką, papier kredowy

Data wydania: 2015

ISBN: 978-83-7971-341-7
W kolejnym modlitewniku „Sercem przy Maryi. Modlitwy w sanktuariach świata” nauczycielką w spotkaniach modlitewnych z Bogiem jest Najświętsza Maryja Panna.
sercem_przy_Maryi_okladka2W „Sercem przy Maryi. Modlitwy w sanktuariach świata” zamieszczono modlitwy do wykorzystania w różnych sanktuariach uświęconych obecnością Matki Jezusa takich jak: Altötting, Aparecida, Częstochowa, Fatima, Kalwaria Pacławska, Kalwaria Zebrzydowska, Kodeń, Lewocza, Licheń, Lourdes, Ludźmierz, Medziugorie, Guadalupe, Piekary Śląskie, Saragossa, Wilno. Do miejsc tych ludzie pielgrzymują przez wieki. Osoby przybywające do tych sanktuariów modlą się ze szczególną żarliwością, proszą o potrzebne łaski.
W tym pielgrzymowaniu może pomagać książeczka „Sercem przy Maryi. Modlitwy w sanktuariach świata”, zawierająca informacje o każdym z przywoływanych w niej sanktuarium: krótką historię, informacje o papieskich odwiedzinach tego miejsca oraz zbiór modlitw ułatwiających rozmowę naszego serca z Sercem Matki.
Publikacja to wybór gotowych modlitw, z których możemy skorzystać: rano, w południe, jak również przy wielu różnych okazjach jakie najczęściej rodzą się w sercu człowieka.
„Pragnąc przebywać w szkole Pana Jezusa, słuchamy Jego Matki, wzrastamy w wierze pod Jej kierunkiem. Cała Święta Rodzina i całe niebo nam w tym towarzyszy i nas w tym wspiera.
Ten zbiór modlitw dedykujemy i poświęcamy wszystkim tym, którym zależy na rozwoju duchowym. Tylko on bowiem gwarantuje życie spełnione i radosne pośród codziennych trosk i problemów” –piszą autorzy .
We współczesnym świecie poszukiwanie czasu na modlitwę nie przychodzi łatwo dlatego polecam modlitewnik „Sercem przy Maryi. Modlitwy w sanktuariach świata”.
Dodatkową zaletą modlitewnika są piękne, kolorowe zdjęcia z życia świętych ludzi.
Zalety modlitewnika:
wygodny format,
różnorodność modlitw,
rzetelne wsparcie w umacnianiu wiary i poszukiwaniu sensu życia, radości i nadziei na lepsze jutro,
ratunek na bezczynność i przygnębienie,
doskonała pomoc dla tych, którzy pragną pogłębić swoją relację z Panem Bogiem za pośrednictwem Świętej Bożej Rodzicielki.

zobacz

zajrzyj do książki

Informacje techniczne

Tytuł: Sercem przy Maryi. Modlitwy w sanktuariach świata

Format:115×158 mm

Ilość stron: 256

Oprawa: twarda, kolorowe ilustracje, kredowy papier, gąbka, tasiemka

Data wydania: 2015

ISBN: 978-83-7971-337-0