Nie tak dawno proponowaliśmy obejrzenie filmu „Miłość i Miłosierdzie” w kinie jako absolutną konieczność. Dziś dla tych, którzy nie zdążyli lub chcą przypomnieć sobie film – wydanie DVD. To doskonały materiał na katechezę – zarówno dla młodszych, jak i starszych odbiorców. Na płycie znalazły się też dodatkowe materiały z premiery w Watykanie, zdjęcia z planu, materiały edukacyjne i świadectwa.

„Miłość i Miłosierdzie” to niezwykła opowieść o polskiej zakonnicy, siostrze Faustynie – uznanej za świętą przez papieża Jana Pawła II, mistyczce i wizjonerce, która w swoim życiu stanęła przed wykonaniem bardzo ważnej misji. Film pokaże nieznane do tej pory fakty i przybliży widzom narodziny niezwykłego kultu Bożego Miłosierdzia, który zyskał popularność na całym świecie. W tle fascynująca historia polskiego obrazu, który przedstawia wierny wizerunek Chrystusa oraz dowody naukowe na jego zgodność z całunem turyńskim i chustą z Oviedo.

Nie mniejszą rolę w objawieniu światu prawdy o Bożym Miłosierdziu odegrał bł. Ks. Michał Sopoćko, wybitny kapłan i spowiednik wizjonerki. Był one bezpośrednio związany z tajemnicą objawień Jezusa Miłosiernego. Bóg wyznaczył dla niego niezwykle ważną rolę – realizację misji przekazanej siostrze Faustynie. Temu dziełu poświęcił on niemalże całe swe życie. Film zawiera nieznane lista ks. Michała Sopoćki.  

INFORMACJE TECHNICZNE

Tytuł filmu: Miłość i Miłosierdzie
Reżyser: Michał Kondrat 
Gatunek: dramat/ biograficzny
Wydawca: TVP
Cena:29,90 zł

CIEKAWOSTKA O PREMIERZE W NOWYM JORKU

„W Nowym Jorku film grano przy pełnej widowni. Większość widzów stanowili Amerykanie. Obecna na pokazie Kamila Kamińska, odtwarzająca rolę św. Faustyny, powiedziała, że była zaskoczona wyjątkowo ciepłą reakcją Nowojorczyków. – To niesamowite, jak życzliwa jest to publiczność. Podczas odtwarzania filmu kilka razy rozlegały się brawa. Większość gości mówiła, że zrobiliśmy kawał dobrej roboty. Byłam naprawdę wzruszona- opowiadała aktorka korespondentowi Polskiego Radia.

28 października odbyła się premiera filmu „Miłość i Miłosierdzie” w USA.