Czy zastanawiałeś się czasami nad tym, drogi Czytelniku serwisu katechezanatana.pl, że pomimo Twojej wiary w cuda (bo pewnie większość  odwiedzających tę stronę to wierzący) one dzieją się ciągle w Twoim życiu. Uśmiechasz się „z niedowierzaniem”? Jeśli tak  (a nawet jeśli nie) zachęcam się do lektury nowej książki autorstwa Marka Viktora Hansena „Cuda w Tobie. Zobacz , jak niesamowite dzieła Bóg czyni w tobie i poprzez ciebie”.

Autor „Balsamu dla duszy” prezentuje nam tym razem rodzaj poradnika – lornetki, która pozwoli nam trochę bardziej wyraziście popatrzeć na to, co się dzieje w nas i wokół nas. Przede wszystkim proponuje on odejście od myślenia typu: cuda przytrafiają się wszystkim tylko nie nam i są dziełem przypadku. Następnie autor zaprasza nas do naszej „osobistej” krainy cudów. Aby tam się dostać potrzeba „tylko” uwierzyć w cuda (nie jako szczęśliwy traf ale jako fakt), zobaczyć je  i wreszcie samemu stać się cudem, by błogosławić innym.

Fragment książki

Główna część książki została oparta na schemacie tzw. dwunastu zwojów cudów. To inspirujące myśli przewodnie , które Hansen rozwija w każdym z kolejnych rozdziałów np.  Pierwszy zwój cudów: „Cuda są dla mnie normą. Bóg chce, aby moje życie było pełne cudów. Już samo  moje życie jest cudem. Cuda dzieją się dla mnie nieustannie.” Te afirmacje mają na celu spojrzenie na nas samych i swoją codzienność w kategorii łask (jako cudów), które otrzymujemy każdego dnia. I pomimo, że treści  książki wydają się znane, to spojrzenie na nie w kontekście cudów, pozwala, że nabierają one nowego znaczenia. Ta niewielka książeczka to klucz, która pozwala z ufnością popatrzeć w przyszłość, a dzięki temu np. z większym spokojem trwać w kryzysie, i co najważniejsze, przeżywać swoje życie (realizować cele i swoje powołanie) na miarę potencjału otrzymanego od Boskiego Cudotwórcy.

Dane techniczne:

Liczba stron: 240