ZAPRASZAMY na konferencję, na której można dowiedzieć się, jak pomagać młodzieży w rozwijaniu dobrego charakteru, a także uzyskać gotowy materiał do pracy z nastolatkami. Konferencja łączy teorię z praktyką, daje okazję do wymiany doświadczeń oraz spojrzenia na młodych ludzi z innej perspektywy.

 

 

Jak pomagać młodzieży w mądrych wyborach?
Najczęściej u nastolatków dostrzegamy to, co
jest najbardziej widoczne – ich zachowanie.
Jednak to tylko czubek góry lodowej – znacznie
więcej kryje się pod powierzchnią.

Konferencja-warsztaty
„Młodzież na Rozdrożu”
1 – 4 marca 2016 r.
Warszawa

 

 

Opinie uczestników poprzednich edycji
  • Jestem bardzo zadowolona z treści, które zostały zaproponowane na tej konferencji. Najcenniejszą rzeczą jest dla mnie to, że poznałam nowy sposób przybliżania młodzieży tak ważnego, a zarazem trudnego tematu związanego z ich seksualnością, opartego na najwyższych wartościach.
  • Zostałam bardzo praktycznie wyposażona w wiedzę i materiały. Ćwiczenia, gry, historie, które zapadają w pamięć i efektywniej uczą.
  • Uzyskałam inne spojrzenie na temat kształtowania charakteru ludzi. Zrozumiałam, jak ważne mogą być moje działania dla młodych ludzi.
Program „Młodzież na Rozdrożu” – kształtowanie charakteru i praktyczne umiejętności życiowe
  • Angażuje uczniów w wartościową dyskusję o życiu.
  • Koncentruje się na pozytywnych wartościach i przekonaniach.
  • Przedstawia kompleksowe podejście do wychowania i profilaktyki.
  • Uczy, jak podejmować mądre decyzje.
  • Ma zakres międzynarodowy – przetłumaczony na 16 języków.
  • Zawiera gotowe scenariusze, 400 stron cennego materiału na zajęcia z młodzieżą.
  • Może być wykorzystywany w szkole i poza nią, na przykład: na lekcjach wychowawczych i wychowania do życia w rodzinie, zajęciach pozalekcyjnych, lekcjach religii, wyjazdach integracyjnych, warsztatach rozwojowych, w rodzinie.
Konferencja prowadzona będzie przez zespół praktyków z dziedziny pedagogiki, psychologii, etyki, medycyny, mających doświadczenie w nauczaniu programu „Młodzież na Rozdrożu”.

 

Do kogo jest skierowana: do osób pracujących wśród młodzieży i mających na nią wpływ – nauczycieli, wychowawców, pedagogów, pracowników socjalnych i medycznych, rodziców.

 

W programie m.in.: Podejście do uczniów (wyrozumiałość, prawda, czas). Kształtowanie charakteru. Interaktywny model nauczania. Style uczenia się. Choroby przenoszone drogą płciową. Jak rozmawiać o seksie. Zmiana zachowania jako skutek wewnętrznej przemiany. Spojrzenie na Jezusa jako wzór dobrego charakteru.

 

Kiedy: 1 – 4 marca 2016 r.
Gdzie: Warszawa, ul. Hozjusza 2, Hotel „Amicus”, (blisko Placu Wilsona)
Koszt: 350 zł (w tym: materiały konferencyjne, obiady, przerwy kawowe oraz podręcznik programu „Młodzież na Rozdrożu” – gotowe scenariusze zajęć dla wszystkich, którzy uzyskają certyfikat)
„Młodzież na Rozdrożu” jest licencjonowanym programem międzynarodowym. Pełne uczestnictwo w konferencji będzie potwierdzone certyfikatem i otrzymaniem podręcznika do nauczania programu.
Zgłoszenia: do 20 lutego, telefonicznie pod nr 663 22 44 33 albo mailowo na adres: frnz@rnz.org.pl
UWAGA: Prosimy potwierdzić swoje zgłoszenie poprzez przesłanie zaliczki w kwocie 50 zł.
Przedpłatę należy wpłacać na konto
32 2130 0004 2001 0260 0708 0001
Fundacja Ruchu Nowego Życia
ul. Polnej Róży 1C, 02-798 Warszawa
tytułem „Młodzież na Rozdrożu”