Wśród nowości wydawnictwo edycja Świętego Pawła poleca książkę „Dzieci na scenie.
Inscenizacje teatralne dla przedszkoli i szkół”. Dzięki edukacji teatralnej w przedszkolu dziecko ma szansę zaistnieć jako osoba twórcza z ogromnym zasobem umiejętności. Podczas zabaw z użyciem dramy, pantomimy, krótkich inscenizacji i przedstawień mali aktorzy uczą się wystąpień publicznych. Zabawa w teatr pozwala przedszkolakom na doświadczenie własnych emocji i empatii, współpracy i współdziałania w zespole, a także wyzwala w dzieciach ogromne pokłady niczym nieograniczonej twórczości.

Udział w przedstawieniach teatralnych stwarza dziecku możliwość twórczego, aktywnego działania. Mam nadzieję, że proponowane scenariusze umożliwią nauczycielom rozwijanie u wychowanków zainteresowań teatrem, wykształcą nawyk uczestnictwa w życiu teatralnym, rozwiną wrażliwość estetyczną i zachęcą do twórczej ekspresji.

Antologia zawiera scenariusze przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Jej atutem jest to, że dzieci przemawiają ze sceny własnym głosem, a życie szkolne zostało przedstawione z punktu widzenia uczniów.

Dzięki tym oryginalnym inscenizacjom uczniowie nabiorą pewności siebie oraz rozwiną swoją kreatywność i wyobraźnię.
Zamieszczone w książce scenariusze pozwolą na rozwój ich indywidualnych uzdolnień, wpłyną na integrację zespołu, dostarczą małym aktorom wielu doświadczeń i różnorakich emocji.

Autorka zawiera w książce 37 inscenizacji. W książce znajdują się inscenizacje poświęcone wydarzeniom biblijnym, Janowi Pawłowi II oraz scenariusze uroczystości przedszkolnych i szkolnych, takich jak: rozpoczęcie roku, pasowania, jasełka, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Mamy i Taty oraz zakończenie roku. Wzbogacają je autorskie piosenki i aranżacje muzyczne.

Dorota Szendlak
absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Gdańskiego, realizująca swoją pasję zawodową w gdańskim przedszkolu; autorka wielu materiałów pomocniczych dla nauczycieli.

zobacz

Informacje techniczne

Tytuł: Dzieci na scenie.
Inscenizacje teatralne dla przedszkoli i szkół

Autor: Dorota Szlendak

Format: 165×235 mm

Ilość stron: 584

Oprawa: broszurowa 

ISBN: 978-83-7797-883-2