Pismo Święte to przede wszystkim słowo Boga do człowieka. Niewątpliwie akcent na tę prawdę, jest przy lekturze Biblii najistotniejszy. Jednakże, kolejne zgłębianie zawartych w niej treści, przymusza uważnego czytelnika do poszukiwania szerszych kontekstów historycznych i geograficznych. Wtedy wiele opisywanych zdarzeń staje się łatwiejsza do wyobrażenia i zrozumienia.

Doskonałą pomocą w podróży przez karty Starego i Nowego Testamentu jest książka Co powinieneś wiedzieć o Ziemi Świętej? Autor, Nick Page, pomaga nam „zobaczyć” tereny, po których podążali Abraham, Mojżesz, patriarchowie, sędziowie i królowie. Gdy uświadomimy sobie ukształtowanie terenu i specyficzny klimat, łatwiej nam zrozumieć, co mogli oni czuć podczas długich wędrówek przez górzyste i pustynne tereny. Tych trudów doświadczał też Jezus i Jego uczniowie. Autor książki wspiera czytelnika przez proste schematy podróży bohaterów Pisma Świętego, opisuje, co mogli widzieć wchodząc na poszczególne góry, stając nad brzegiem Jordanu czy Jeziora Tyberiadzkiego. Te elementy oraz wszystkie mapy, rysunki, przekroje budowli to niezwykle istotna wartość tego opracowania. Pozwalają usystematyzować wiedzę, czasami naprostować błędne wyobrażenia, a to ważny element edukacyjny.

Książkę Co powinieneś wiedzieć o Ziemi Świętej można polecić wszystkim wnikliwym czytelnikom, pragnącym poszerzyć swoją wiedzę. Doskonała pomoc naukowa dla katechetów i kapłanów.

Wydawnictwo Jedność

Stron: 128
Oprawa: twarda z obwolutą
Format: 215×260
Rok wydania: 2011
ISBN: 978-83-7660-214-1