Santiago de Compostela to urokliwe miasto z przepiękną katedrą, w której znajduje się grób głównego patrona Hiszpanii – świętego Jakuba. To jedno z trzech najbardziej zakorzenionych w historii chrześcijaństwa miejsc pielgrzymkowych na świecie obok Jerozolimy i Rzymu.

Już od średniowiecza pielgrzymi zdążali do tego miasta na spotkanie ze św. Jakubem – pierwszym apostołem, który poniósł śmierć męczeńską w imię Chrystusa.

Herman Multhaupt autor książki „Camino”  zapoznaje nas z historiami życia bohaterów – pielgrzymów, ludzi dotkniętych przez los, ale poszukujących Boga, sensu życia.

Kretz, prosty człowiek dotknięty chorobą pracujący na promie. Codziennie przeprawia przez rzekę wielu ludzi – miejscowych i obcych; wieśniaków, handlarzy, rycerzy, a od jakiegoś czasu również tych, którzy zmierzają do grobu jednego z apostołów. Kretz słucha opowieści pielgrzymów o dalekiej krainie, w której znajduje się ów grób. W końcu pewnego dnia on też zdobywa się na odwagę i postanawia wyruszyć w niebezpieczną drogę „na koniec świata” – do Santiago de Compostela.

Nikt nie wierzy w powodzenie tego przedsięwzięcia: wszyscy widzą jedynie kaleką stopę Kretza i są przekonani, że ta ułomność nie pozwoli mu osiągnąć celu. On jednak wyrusza. Po drodze dołączają do niego inni; kowal, rozgadany krawiec czy skazaniec, któremu darowano życie, a do grobu Świętego Jakuba idzie za pokutę.

Autor zabiera nas w dwie równoległe podróże: wraz z bohaterami zmierzamy pełną przygód i śmiertelnych niebezpieczeństw drogą „na koniec świata”, do Santiago, a jednocześnie wędrujemy do wnętrza serc pielgrzymów.

Dlaczego idą? Czy „camino” zmieni ich życie? Co jest prawdziwym celem wędrówki?

 „Camino” to niezwykła opowieść o średniowiecznej Europie – o czasach wspaniałych katedr, niezliczonych rzesz pielgrzymów przemierzających pieszo cały ówczesny świat, by dotrzeć do miejsc świętych.

Herman Multhaupt – powieściopisarz, dziennikarz, krytyk teatralny. Autor powieści historycznych i sensacyjnych oraz literatury niebeletrystycznej. Kilkakrotnie nagradzany zarówno za swą twórczość literacką, jak i za pracę dziennikarską.

zobacz

Informacje techniczne

Tytuł: Camino

Autor: Hermann Multhaupt

Tłumacz: Kamil Markiewicz

Format: 120×175 mm

Ilość stron: 216

Oprawa: twarda

Rok wydania: 2019

ISBN: 978-88-8065-158-1