Czy pamiętacie z dzieciństwa smak słodkich, mlecznych i kruchych krówek… Mniam:) A jeśli w środku kryje się niespodzianka w postaci myśli świętego, błogosławionego, papieża – to krówka zyskuje na znaczeniu. Dodatkowo powstała z miłości, z myślą o innych. Stała się nie tylko słodkim przysmakiem…

Każdy dzień Akademii Profesjonalnego Katechety 2017 rozpoczynaliśmy słowem ukrytym w słodkiej krówce. Te Boże myśli towarzyszyły nam w pracy i zabawie.

Powstawały małe dzieła do tych myśli, a nawet wielkie obrazki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wg Księdza Arcybiskupa Józefa Górzyńskiego, krowa ze względu na przeżuwanie pokarmu, od wieków jest symbolem duchowości chrześcijańskiej – przeżuwanie jest obrazem medytacji.

Boże Krówki dostarcza mała spółdzielnia mleczarska. Niewielki zakład produkcyjny skupuje mleko od okolicznych rolników, zatrudnia panie z pobliskich wiosek. Zakład produkcyjny mieści się w ubogim regionie Polski. Zachwyciła nas precyzja, z jaką wykonywane są Boże Krówki – żadna z firm, które były brane  pod uwagę, nie dostarczyła tak równych, starannie zawiniętych cukierków. O wyborze ostatecznie przesądził smak – udało  się stworzyć krówkę idealną. Proporcje składników, czas gotowania i odpoczywania Bożych Krówek sprawiają, że powstały kruche z zewnątrz i ciągnące w środku krówki.

Krówki można zamawiać w przepięknych pakiecikach małych i dużych TUTAJ