Udział we Mszy Świętej jest ważny w życiu duchowym dziecka oraz jego rodziny.

Młody człowiek od momentu Pierwszej Komunii Świętej powinien w sposób pełny uczestniczyć w Ofierze Mszy św.

Niestety istnieje wśród młodych chrześcijan taka grupa dzieci, która niechętnie idzie w niedziele do kościoła.

Mamo, tato, dlaczego dziś znów idziemy do kościoła…?

Któż z nas nie szukał odpowiedzi na to palące, zadawane najczęściej w niedzielne przedpołudnie pytanie.

Ewentualnie słyszymy: A długo jeszcze?

Lub: Nudzi mi się…

W zmierzeniu się z takimi trudnościami może pomóc książeczka „Zaproszeni na ucztę. O Mszy Świętej dla małych i dużych” wydana przez wydawnictwo św. Wojciecha. Adresatem tej pozycji książkowej są uczniowie szkoły podstawowej.

Co zrobić, aby niedzielna Msza Święta nie była dla dzieci karą, a godzina wykrojona z niedzielnego dnia okazała się dobrze przeżytym czasem? Podpowiedź znajdziesz w tej książce.

Napisane prostym i przyjaznym językiem opowiadania w obrazowy sposób tłumaczą dzieciom, czym jest Msza Święta i dlaczego wciąż pozostaje wielką tajemnicą zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Bohaterowie opowiadań – Alicja, Bobek (czyli Jasiek) oraz zaprzyjaźniony brat zakonny Feliks – nie boją się zadawać trudnych pytań, ale co ważniejsze, nie zamierzają pozostawiać ich bez odpowiedzi.

Autorka w przystępny dla dzieci sposób daje odpowiedzi na pytania oraz wyjaśnia wszelkie wątpliwości pojawiające się przed pójściem do kościoła. Książka składa się z jedenastu rozdziałów. W pierwszym z nich zapoznajemy się po co w ogóle chodzić w niedzielę do kościoła, a w kolejnych s. Ines Krawczyk wyjaśnia kto powinien przychodzić do kościoła a kto nie, czy Bóg kocha wszystkich jednakowo, na czym polega modlitwa w czyjejś intencji. Każdy rozdział zaczyna się od rozmowy Alicji i Bobka. Te przygody zaciekawią nie jednego ucznia, gdyż są bliskie każdemu wierzącemu. Główni bohaterowie konsultują kłopotliwe sytuacje ze znajomym bratem zakonnym – Feliksem. To on wyjaśnia rodzeństwu gdzie leży problem i jak można rozwiązać trudną sytuację.

Dzięki zwięzłemu i przystępnemu językowi czytelnicy z łatwością zrozumieją dlaczego Msza Święta jest takim ważnym wydarzeniem.

W książce znajdują się kolorowe ilustracje Marcina Piwowarskiego zachęcające do lektury.

Ta książka to dobry pretekst do rozmowy o Mszy Świętej. Dziecko znajdzie tu odpowiedź w jaki sposób dobrze przygotować się do spotkania z Jezusem w Eucharystii – tak, by po nim znów być prawdziwym przyjacielem Boga i każdego człowieka.

Alicja, Bobek bohaterowie tej książki, pomogą dzieciom to wszystko zrozumieć. Brat Feliks też będzie miał tu sporo do powiedzenia.

Książka to doskonała pomoc dla:

– rodziców wychowujących dzieci w duchu chrześcijańskim

– nauczycieli katechetów/księży uczących religii,

– dzieci pragnących pełniej i lepiej przeżywać tajemnicę Mszy Świętej.

zobacz

Informacje techniczne

Tytuł: Zaproszeni na ucztę. O Mszy Świętej dla małych i dużych

Autor: s. Ines Krawczyk MChR

Ilustracje: Marek Piwowarczyk

Format: 165×225 mm

Ilość stron: 96

Oprawa: broszurowa

Rok wydania: 2020

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-8065-349-8