Wakacje kojarzą się nam z błogim leżeniem – najlepiej na plaży. Po sesji kąpieli zasiadamy na kocyku i myślimy co dalej. Wtedy warto wyciągnąć pudełko z dobrą grą i przetestować ją. To szansa na poznawanie różnych narzędzi, które sprawią nam wiele radości, a od września będą też elementem naszego warsztatu pracy. Najpierw sprawdzamy je na samym sobie, swojej rodzinie i przyjaciołach:) Jeśli usłyszymy: WOW !!! – to pierwszy sygnał, że warto zainteresować tym narzędziem uczniów.

Prezentowane gry były testowane na rodzinie i katechetach. I zawsze słyszałam: WOW!

„Panie Boże, to ja!”

Wydawnictwo JEDNOŚĆ

FotoB-panie-boze-to-ja-obrazki-z-modlitwami_19011

Oryginalny modlitewnik małego dziecka w formie 40 obrazków (umieszczonych w praktycznym i kolorowym pudełku) z pięknymi tekstami modlitw na różne okazje. Każda zamieszczona na obrazku modlitwa odwołuje się do konkretnych doświadczeń małych chrześcijan.

Na lekcji religii uczymy dzieci tworzenia modlitw na różne okazje – najpierw poprzez pokazanie gotowego wzoru, a potem poprzez własną twórczość. Zestaw modlitw uczy nie tylko proszenia i dziękowania, ale uwielbienia, zachwycenia, „ubrania” w słowa modlitwy każdej sytuacji.2016-07-22_0552Znajdziemy tu modlitwy na początek i koniec dnia, na dzień urodzin, modlitwy dziękczynne i uwielbienia, teksty modlitw na chwile smutku, modlitwy za rodziców, rodzeństwo i przyjaciół. Każda z nich posługuje się radosnym językiem dzieci, pełnym prostoty i szczerości.

Panie-boze-to-ja-obrazki-z-modlitwami-20160530-4
Odbiorcy:
– wszystkie dzieci,
– rodzice i opiekunowie, którzy pragną pogłębiać wiarę swoich dzieci,
– wszyscy, którzy chcą podarować dzieciom wspaniały, oryginalny modlitewnik.

Dlaczego warto nabyć ten pakiet?
– dzieci wyrobią sobie nawyk systematycznej modlitwy i zrozumieją, że modlitwa to pełna prostoty rozmowa z Panem Bogiem,
– proponuje dzieciom piękne i radosne teksty modlitw,
– posługuje się językiem dzieci i odwołuje się do ich codziennych doświadczeń.

Modlitwę można losować na każdej katechezie i prosić uczniów o odczytanie. Można też uczyć odgadywania intencji modlitwy – tylko poprzez przeczytanie jej treści.

KUPISZ TUTAJ

(teraz promocja cenowa)