Każdemu z nas leży na sercu wychowanie młodego pokolenia na dobrych, mądrych i prawych ludzi. Możesz tego dokonać z pomocą wartościowej książki. Dzięki niej uwrażliwisz dzieci na wartości duchowe i religijne oraz takie cnoty jak: radość, przyjaźń, opanowanie, wybaczenie, uczciwość, szczerość , dyskrecja…

Adresatami materiałów katechetycznych są przede wszystkim katecheci oraz duszpasterze i rodzice dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym.

Z książką „Szczególnie umiłowani.Za rękę z Jezusem” dzieci nawiążą osobistą więź Bogiem oraz doświadczą bliskości Jezusa podczas zajęć z katechezy.

Książka zawiera:

  • scenariusze katechez
  • karty pracy
  • podstawę programową katechezy specjalnej.

Proponowana tematyka spotkań ma prowadzić uczniów do rozwijania, umacniania wiary oraz owocnego doświadczania jedności z Jezusem w Eucharystii oraz wspólnocie wierzących. Każda katecheza zawiera część wstępną, zasadniczą oraz końcową.

Konkretne cytaty z Biblii nawiązujące do danej wartości i odniesienie do doświadczeń dziecka pomogą w zrozumieniu i kojarzeniu wielu pojęć.

Piosenki i różnoraka aktywność nauczą pomysłowości, otwartości oraz zintegrują uczestników. Krótka refleksja i zajęcia zachęcą  dziecko do:  poznawania otaczającego świata, poszukiwania odpowiedzi na pytania egzystencjalne.

Na dołączonej płycie CD znajdują się materiały do wydrukowania: karty pracy w wersji kolorowej, rysunki, zdjęcia, multimedialne gry dydaktyczne związane z treścią zajęć oraz nagrania piosenek, ich wersje instrumentalne i krótkie opowieści biblijne w interpretacji Anny Dymnej.

Książka w sposób nowoczesny i pomysłowy podaje propozycje poprowadzenia spotkań katechezy specjalnej.

Jest to doskonała pomoc dla katechetów, duszpasterzy, nauczycieli i wychowawców.

Z tą książką nauczysz dzieci jak zachować się w określonej sytuacji życiowej. Dzięki gotowym pomysłom uatrakcyjnisz katechezę, spotkanie formacyjne.

zobacz

spis treści

zajrzyj do książki

Informacje techniczne:

Tytuł: Za rękę z Jezusem. Materiały pomocnicze do katechezy uczniów z umiarkowanym i znacznym stopniem niepełnosprawności intelektualnej.

Redakcja: Małgorzata Alberska, ks. Janusz Mółka SJ (red.)

Format: 210×290 mm

Ilość stron: 134 + 46 karty pracy

Oprawa: miękka

Seria wydawnicza: Szczególnie umiłowani

Data wydania: 2011

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-7505-627-3